Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimleri Popülerliğini Arttırırken Dolandırıcıların da Yeni Hedefi Haline Geldi

ABONE OL:

Kripto para piyasası her geçen gün değer kazanıyor ve piyasa değerini arttırmayı da başarıyor. Hal böyle olunca art niyetli ve dolandırıcı kimselerin de hedefi haline geliyor. Geleneksel piyasalardaki dolandırıcılık yöntemlerinin büyük bir kısmı bu piyasalarda da uygulanıyor.

Son dönemde insanlara bir suça ortak olduklarını ya da tanıklık ettiklerini ve bu suçtan sıyrılmak için bitcoin satın almaları gerektiğini ve belirlenen hesaba göndermeleri gerektiğini anlatan bir mail gönderiliyor. Bu yöntemi artık hepiniz çok iyi biliyorsunuz ve hali hazırda birçoklarınız buna benzer mailler alıyor olabilir. Sıradan ve klasik bir yöntem ancak ağına düşürdükleri çok sayıda insan var ve bu sayede btc dolandırıcılığı yapmaya devam ediyorlar.

Hackerlar da Devrede

Sahip oldukları yetenekleri kötü işler için kullanan hackerların sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor. Burada borsaların güvenlik önlemlerini üst seviyeye taşımaları şarttır. İnsanların dijital varlıklara ve piyasalara güvenmiyor olmalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de güvenlik sorunlarıdır. Bu sorunlar aşılmadığı takdirde borsalar yatırımcı kaybetmeye devam edecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kamuya Açık ve Özel Blockchainlerin Farkları Nelerdir?

Geçtiğimiz yıllara nazaran dolandırıcılık sayısındaki azalma dikkat çekici bir seviyeye ulaşmış durumda. Beyaz hacker desteği alarak kendini koruma altına alan borsalar da mevcut ve az sonra bu detayı da sizinle paylaşmış olacağız.

Beyaz Hackerlar Destek Veriyor

Dünyaca ünlü borsalardan bazıları, beyaz hacker grubu oluşturmuş durumda ve gerçekten büyük bütçeler ayırdıklarını da net bir şekilde görebiliyoruz. Sistemdeki açığı tespit etmeleri için para ödüyorlar ve bunun karşılığında hizmet alıyorlar.

Tesit edilen açıklar en kısa süre içerisinde kapatılıyor ve bu da dijital borsaları daha güvenli ve daha tercih edilir hale getiriyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu tür çalışmalara gerçekten ihtiyacımız var. Dijital varlıkların güvenilir hale gelebilmesi bu sayede mümkün olacaktır. Gelecek yıllarda öyle zannediyoruz ki borsalar bu konuda daha öz verili ve daha profesyonel bir seviyeye ulaşacak ve yatırımcılar da daha güvenilir bir şekilde işlem yapabilecekler.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu