Altcoin Haberleri

Kripto para birimleri tekrar düşerse Cardano’nun yatırımcıları bunu beklemeli!

Cardano’nun piyasası geçen hafta yükselen bir üçgen kırılmasına doğru yükselirken, piyasa yapısı kısa süre sonra düşüşe geçti. ADA 1,40 dolar seviyesini korumak için mücadele ederken, son üç gündeki kayıplar %10’a kadar yükseldi.

Yazının yazıldığı sırada ADA, son 24 saatte %1,7 düşüşle 1,33 dolardan işlem görüyordu.

Cardano Grafiği

Kripto para birimleri tekrar düşerse Cardano'nun yatırımcıları bunu beklemeli! - Koinbox.Net

Yükselen bir üçgenin üst trend çizgisini de oluşturan %50 Fibonacci uzantısının üzerine çıkamayan ADA, son birkaç gün içinde aşağı doğru bir baskıyla karşılaştı. Alt’ın fiyatı, 12 saatlik 20 (kırmızı) ve 50 (sarı) Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altına düştü ve bu da %38.2 Fibonacci seviyesinin (1.35$) altına bir kırılmayı tetikledi.

%23,6 Fibonacci uzantısı 1,22 dolarda kaldı ve ADA’nın bir sonraki hedefi olabilir. Yukarıda bahsedilen seviye 26 Haziran’da bir ralli başlattı ve ilginç bir şekilde Görünür Menzil’in POC’si de bu seviyede durarak savunmasını güçlendirdi. Bunlar, ADA’nın önümüzdeki günlerde gelen kayıpları 1.22 dolardan kırabileceğini öne süren makul faktörlerdi.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

Tahminler

cardano

Göreceli Güç Endeksi, alt trend çizgisinin altına düştü ve düşüş bölgesinde işlem gördüğü için aşağı yönlü bir bacak öngördü. Yönlü Hareket Endeksi’ne göre, ADA’nın trendi 7 Temmuz’da -DI çizgisi +DI çizgisinin üzerine çıktıktan sonra düşüşe geçti. Bununla birlikte, 15’lik zayıf bir ADX okuması, pazarın daha az yönlü olduğunu ve kayıpların ileriye dönük olarak dik olmayabileceğini gösterdi.

Sıkıştırma Momentum Göstergesi azalan yükseliş momentumuna dikkat çekti, ancak piyasa hala sıkışık olduğu için volatilite henüz başlamadı.

Sonuç

ADA piyasasında düşüş eğilimi ortaya çıksa da, oynaklığın olmaması kayıpları kontrol altında tuttu. ADA için 1.28 dolar fiyat seviyesinde bir miktar savunma vardı ve oynaklık yükselene kadar yatay hareket beklenebilir. Boğalar başka bir düşüşün alıcı tarafındaysa, ADA istikrara kavuşmadan önce muhtemelen %23,6 Fibonacci uzantısına 1,22 dolardan yaklaşacaktır.

İlgili İçerik: Cardano (ADA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu