Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimleri Yine Davos Zirvesi’nin Ana Başlıklarından Biri Olacak

Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos gündemi açıklandı. İki oturum şeklinde düzenlenecek olan buluşmanın ilk oturumunda İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey ile birlikte western Union Başkanı Hikmet Ersek yer alacak. Bu isimler ile birlikte 5 konuşmacıdan daha bahsediliyor.

İlk oturum Pazartesi günü düzenlenecek. İkinci oturum ise Perşembe günü için planlanıyor. İkinci oturumda ise Singapur Hükumetinden sorumlu kıdemli Bakan Tharman ile birlikte Zhu Min’in yer alacağı söyleniyor. Ayrıca 4 konuşmacı da kendilerine eşlik edecek.

Kripto paralar, yeni dönem parası olmaya aday ve artık birçok hükümet de bu paraları ve işleyişi kabul etmiş durumda. Davos gibi önemli bir zirvede de gündem kripto paralar olacak. 

Dijital Paralara Neden İhtiyaç Var?

kripto-para-borsa

Davos’un gündeminde yer alan dijital araların nasıl geliştirilebileceği ve yeni döneme ne şekilde entegre edileceği konuşulacak. Bu aslında harika bir gelişme ve birçok farklı hükümetin de dijital paraları kabul etmesi adına önemli bir adım olacağını düşünüyoruz.

Sürdürülebilir dijital finansmanın temek itici gücü de gündemde yer almaya devam ediyor. Merkez Bankası uzunca bir süredir dijital paraları takibe almış durumda ve Hatta birçok hükumet buna destek vermeye devam ediyor.

Bankalar CDBC’yi Değerlendirecek

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) Nedir?

2020 yılında, bankaların CDBC’yi değerlendirmesi ve aynı zamanda tasarlaması ve potansiyel olarak dağıtmasına yardımcı olacak bir hedef belirlendi. Bu demek oluyor ki geleneksel bankacılık sistemi de yavaş yavaş dijital bankacılık ve kripto para desteğini kabul edecektir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi birçok ülke ve hükumet bu konuda gayet ılımlı bir tavır sergiliyor ve kabul edenler de mevcut.

Bu çerçevede 40’tan fazla merkez bankasının araştırmalarına ve projelerine devam edeceğini belirtmek mümkün. Kripto paralar her geçen gün hayatımıza biraz daha etki ediyor ve geleneksel bankacılığı saf dışı bırakmak adına oldukça etkili bir değer olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin’in öncülük ettiği bu alanda öyle zannediyoruz ki uzun vadede önemli ve büyük gelişmeler yaşanacak ve hedeflenen finansal alanlara daha kolay ulaşılacaktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu