Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimlerinde Bir Devrin Sonu mu Geldi? Ayı Piyasası Başladı mı?

Büyük bir düşüşle Bitcoin fiyatı da aşağı yönde birçok önemli desteği kırdı geçti. Bununla birlikte, geçen yıl başlayan boğa hareketi de riske girdi ve genel görünüm şu anda açıkça olumsuz. Yine de Bitcoin de henüz her şey kaybolmadı ve kripto para sektörü özellikle altcoinlere bakıldığında bazı yönlerden hala çekici duruyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC)

Son zamanlarda Bitcoin’de 47.500 dolar ve 45.000 dolarlık desteklerin önemine dikkat çektik. Ve son günlerde biraz abartılı olarak Bitcoin bu seviyeleri keskin bir bıçak ile kırdı. Son günlerde gerçekleşen düşüşler 2018’de Bitcoin düşüşü ile karşılaştırılmaya başlandı, en azından ciro bazlı CMF göstergesinin güçlü bir şekilde negatif değeri bunu gösteriyor. Bitcoin ise şu anda 200 günlük hareketli ortalamada en son uzun vadeli seviyeyle mücadele ediyor. Altında kırılma olursa BTC/USD kurunda yükseliş hareketi bitmiş sayılabilir ve bu da boğa piyasasının son umutlarını alt üst edebilir.

Bununla birlikte 200 günlük hareketli ortalama korunsa bile, düşüş önemlidir ve yeni bir yerel alçak noktanın oluşumu hala kaçınılmazdır. Mumlara bakılırsa, güçlü yatırımcıların satın alma gücüne dair henüz çok fazla işaret yok ve pazar, daha küçük spekülatörlerin paniğe benzer satışları ve daha büyük ve daha yeni oyuncuların beklemesiyle karakterize ediliyor. Kısa vadeli olarak bu elbette bir düzeltme olabilir, ancak şimdi benzer bir ivmeyle bile bir sonraki direnci bile geçemeyebiliriz, bunun klasik bir boğa tuzağı olma ihtimali ise çok yüksektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Satın Alacaklar Dikkat!

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH)

Cumartesi günü, Ethereum lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketinde ayrılmış gibiydi ve bu yüzden en büyük ikinci kripto para için oldukça iyi beklentiler vardı. Açıkçası, bunun kısa vadede cevaplanması kolay değildir ve bu iki varlık arasındaki ayrışmanın uzun sürmeyecektir.

Şimdilik, BTC piyasasındaki serbest düşüş ETH’yi de beraberinde sürükledi. Bu nedenle, ikisi arasındaki eski fiyat hareketi farklılığı dikkatle ele alınmalıdır. ETH’deki orta ve uzun vadeli eğilim hala güçlü durumdadır. Etheruem’un ilk desteğinin üzerinde kalamaması ne kadar hayal kırıklığı yaratan bir durum olsa da ciddi bir düşüş olmaksızın düzeltme için hala bolca yer vardır.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP)

Mart ayından bu yana XRP, hem sağlam temellere dayanan arka planı hem de daha düşük çevresel etkisi nedeniyle çok tercih edilen kripto para birimlerinden biri oldu. Hızlı yükselişten sonra XRP fiyatında çok keskin bir düzeltme oldu. XRP fiyatında görülen bu %40’lık düşüş diğer küçük kripto para birimleri içinde aynıdır: Çok değişkenli ve risklidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Fiat 500 Sahipleri Sürüş Yaparken Koin Kazanacak

Bununla birlikte XRP’nin 1 doların üzerinde kalması alıcıların harekete geçtiğini gösteriyor. Şu anda piyasa kademeli olarak temizlendi ve daha yüksek yerel diplerle kaplı bir yolda yeni bir trend çizgisi inşa edilmeye başlandı. Fiyat hareketleri çok daha küçük olsa ve genel resmin olumlu hale dönmesi ve dirençlerin aşılması için birkaç hafta daha beklemek zorunda olabilir. Şu anda kripto para sektöründe iyimserliğe neden olabilecek kademeli bir para girişi var.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK)

Chainlink, Bitcoin’in düşüşüne rağmen sadece teknoloji ve ekonomi açısından değil, aynı zamanda teknik analiz ve yatırım açısından da hala bolca fırsat ve güç olduğu gerçeğinin güzel bir örneğidir. Nisan ortasında, piyasada yeni ufuklar açan Chainlink çok güçlü direnç seviyesinin üzerinde keskin bir yükseliş oldu. Aynı zamanda, Chainlink’in desteğe dönen eski direnç seviyesini yeniden test edişinin başarısız olması bir sonraki yüksek seviyelerin belirsiz olmasına neden oluyor. Öte yandan şu anki keskin düşüşler, en azından orta vadede gerçekten ciddi fikirli spekülatörlerin ve yatırımcıların pozisyonlarını korumalarına neden oldu. Daha yüksek yerel zirvelere doğru hareket olur ve aşağı yöndeki destek seviyeleri zarar görmez ise Chainlink fiyatından keskin bir büyüme eğilimi görülebilir. Chainlink fiyat hareketinde son düşüş CMF’nin batması nedeniyle biraz kafa karıştırıcıdır, ancak Chainlink aksi takdirde olumlu duruyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu