Dikkat Çekenler

Kripto para birimlerinden hatırı sayılır bir servet kazananları tanıyalım

Bitcoin ve diğer kripto paralara erken yatırım yapan kişiler şu anda milyarder oldu.

John Ratcliff

Colorado’daki Pikes Peak yakınlarında yaşayan bir video oyunu geliştiricisi olan John Ratcliff erken kripto para yatırımı ile zengin olan en bilinen kişilerden biridir.

John Ratcliff:

İlk Bitcoinimi Aralık 2012’de hediye olarak aldım. O zamanlar 1 Bitcoin yaklaşık 13 dolar değerindeydi. Bitcoini bir köşeye koydum ama daha sonra 2013’te tekrar kontrol ettim ve 72 dolar değerinde olduğunu gördüm. Bu yüzden eşimi güzel bir akşam yemeğine çıkardım.

Geçen hafta 40.000 doları aşarak manşetlere çıkan Bitcoin’in mevcut değerini göz önünde bulundurursanız John Ratcliff ve eşi aslında ona binlerce dolar değerin yemek yemiş oldu. Bitcoin’in bu rekor seviyedeki fiyatı Bitcoin’in ilk günlerinde beri yanında duranları milyoner yaptı.

Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

59 yaşındaki John Ratcliff, 2013’te 100 dolardan 150 Bitcoin aldığını söyledi. John Ratcliff şu anda dağ manzarasına sahip 1,4 milyon dolarlık yeni bir ev yaptırıyor. Ayrıca yatırımcı 250.000 dolarlık Tesla Roadster’ın üretime girmesini bekliyor. Ayrıca John Ratcliff yeğeni için bir ev satın aldığını, çocuklarının öğrenci kredilerini ödediğini ve kripto para servetinin bir kısmını hayır işleri için ayırdığını söyledi.

Bitcoin çok oynak ve merkezi olmayan bir para birimidir, bu da yatırımları garanti eden hiçbir banka veya kurum gibi olmadığı anlamına gelir. Merkezi bir sistem yerine Bitcoin blockchain adı verilen anonim bir eşler arası dağıtım teknolojisine dayanır. Bitcoin çıktığı ilk yıllarda sağladığı anonimlikten dolayı karanlık ağda izlenemeyen ödemeler yapmak isteyen suçluların favorisiydi. Ancak, 2020 yılında Bitcoin Square ve PayPal gibi daha büyük finans oyuncularının alana katılması ile meşrulaşmaya başladı.

Nikki Beesetti

2017’de Bitcoin’e 2.000 dolar yatırım yapan Chelsea merkezli kripto para tüccarı Nikki Beesetti, “Miami’deki tatilinden yeni döndüm ve Cancun için bir tane daha planladım” dedi. 24 yaşındaki Nikki Beesetti Bitcoin ile zengin olduğundan beri 19.000 dolarlık üniversite harcını ve 35.000 dolarlık Tesla Model 3 araba kredisini ödediğini söyledi.

Nikki Beesetti, ürün müdürü olarak günlük işini sürdürmeye devam ediyor. Buna ek olarak yan yatırımlar yaptığını ve mali durumu hakkında bloglar yazdığını söyledi. Nikki Beesetti amacının diğer genç kadınların zengin olmasına yardımcı olmak olduğunu söyledi. Nikki Beesetti; “Benim için kripto paralar bir finansal özgürlük kaynağıdır.” dedi.

Bitcoin ve Geleneksel Piyasalarda Neler Oluyor 24 Ağustos 2020

Niko Dalagelis

ABD New York merkezli bir kuyumcu olan 42 yaşındaki Niko Dalagelis 2011 yılında kripto para satın aldığını ve Shopify aracılığıyla mağazasında kripto para ödemeleri kabul etmeye başladığını söyledi. Bunu izleyen yıllarda Bitcoin kazancına dokunmadığını söyleyen Dalagelis; “Bunu kendim için bir emeklilik fonu olarak görüyorum.” dedi.

Şu anda uzun süredir altına yatırım yapan kişiler artık hem dolara hem de altına alternatif olarak Bitcoin’i tercihi etmeye başladı. Niko Dalagelis çeşitli saatler gibi son derece lüks ürünler için Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto paraların kullanıldığını söyledi. Dahag geçtiğimiz hafta sonu New York merkezli bar sahibi Patrick Hughes 25 Bitcoin veya 800 Ethereum karşılığında barını satışa çıkardı.

Giovanni Mendez

Porto Riko merkezli bir vergi avukatı olan 33 yaşındaki Giovanni Mendez, 0 sermaye kazancı vergileri dahil olmak üzere bölgenin vergi teşviklerinden yararlanmak isteyen en eski bitcoin yatırımcılarıyla birlikte çalışıyor.

Kişisel kripto para yatırımlarına dayanarak 2017’de kendi firmasını açan Giovanni Mendez; “Geçenmlerde bir kişi Bitcoin karşılığında Rolls-Royce satın aldı ve dünyanın her yerinde Bitcoin ile satın alınan bazı etkileyici evler gördüm.” dedi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu