Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimlerine Y Kuşağının Yatırım Yapma Olasılığı 11 Kat Daha Fazla

Kripto para birimleri 2021’de patlama derecesinde bir benimsenme gördü. Hem kurumsal yatırımcılar hem de perakende yatırımcılar adeta kripto para birimlerine akın etti. Bugün Sydney Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bilgi Sistemleri Doçenti Barney Tan Y kuşağının kripto para birimleri hakkında ne düşündüğünü öğrenmek için borsa fenomeni Tom Elliott ile konuştu.

Tom Elliott’ın iddialarına göre y kuşağı risk alabilecek kapasiteye sahip ve ev fiyatlarının artması da gençleri kripto para birimlerine yatırım yapmasına neden oluyor.

Kripto Paralara Y Kuşağının Yatırım Yapma Olasılığı 11 Kat Daha Fazla

Kriptolar

Yükselen ev fiyatları ve risk iştahının, Y kuşağının kripto para birimine yatırım yapma olasılığının X kuşağından 11 kat daha fazla olmasının arkasındaki itici faktörlerden ikisi olduğu söyleniyor.

Sydney Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bilgi Sistemleri Doçenti Barney Tan, Cuma günü borsa fenomeni Tom Elliott ile bu hakkında konuştu.

Risk iştahı daha büyük olma eğilimindedir çünkü yaşlarında başarısız olmayı göze alabilirler. Ama aynı zamanda genç Avustralyalılar için geleceğin gerçekten çok kasvetli göründüğünü de anlamalısınız.

Ülkenin her yerinde gördüğümüz artan emlak fiyatları ile Avustralya’da ev sahibi olma hayali aslında ortadan kalktı.

Tom Elliott, kripto paralara yatırılan para miktarı konusunda endişeli olduğunu kabul etti ve;

Endişem, kimsenin aslında kripto para birimi ile bir şey yapmamasıdır. Kripto paralar tamamen spekülasyon aracı olarak kullanılıyor ve bu tür şeyler genellikle kötü sonuçlanıyor.

Bitcoin ve diğer kripto paralar ne durumda?

Tom Elliott’ın bu açıklamalar kripto para birimlerinde boğanın dizginlendiği bir sırada geldi. Lider kripto para Bitcoin 10 Mayıs 2021’de 59.500 dolarlık haftalık yüksek seviyesinden geriledi, 12 Mayıs 2021’de Bitcoin 58.000 dolarda keskin bir düşüş yaparak 46.000 dolar kadar düştü. Bitcoin 13 Mayıs ve 14 Mayıs 2021’de bu düşük seviyelerden toparlanmaya çalışıyor. Bitcoin’in bu düşüşü kripto para hayranlarını endişelendirmeye devam ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı: Kripto para taslağı değişmeyecek!

Ethereum aynı zaman diliminde %20’lük bir düşüş yaşadı, XRP’de yaklaşık %25 geriledi. Litecoin ise %30 değer kaybetti.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu