Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce Kendinize Bu 3 Soruyu Sorun

Günümüzde her yerde yeni moda yatırım türü kripto para birimleri konuşuluyor. Bitcoin’den Dogecoin’e kadar birçok yatırımcı kripto paralara yatırım yapmak istiyor. İşte kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce kendinize sormanız gereken 3 soru:

1. Anlıyor muyum?

Hisse senetlerine yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken bir kural; iş modelini anlamadığınız bir şirketin hisselerini asla satın almamaktır. Başka bir deyişle, parasını nasıl kazandığından veya yönettiğinden emin değilseniz bir şirkete yatırım yapmayın. Aynı fikir kripto para birimleri için de geçerlidir.

Temel düzeyde bir kripto para birimi, farklı mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabilen dijital bir para birimidir, ancak henüz yaygın olarak kabul edilmediklerini belirtmek gerekir. Kripto para birimleri, dijital işlemlerle ilgili verileri tutan blockchain olarak bilinen bir teknolojiyi kullanarak çalışır. Bugün ticaret yapan binlerce kripto para birimi vardır, ancak bazıları Bitcoin ve Dogecoin gibi diğerlerinden çok daha iyi biliniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Avrupalı Düşünce Kuruluşu: Facebook liderliğindeki Libra Onaylanmayabilir

Kripto Para

Kripto para birimi değerlerinde yükseliş potansiyeline sahip olsa da bunun tam tersi de geçerlidir. Aynısı normal hisse senetleri için de geçerlidir, ancak hisse senetleri uzun süredir piyasadayken, kripto paraları yeni bir kavramdır ve piyasası çok daha fazla spekülatiftir. Bu nedenle, portföyünüze eklemeden önce bir kripto para biriminin ne olduğunu ve ne işe yaradığını bildiğiniz emin olun.

2. Stratejimle uyumlu mu?

Bir yatırımcıysanız, uzun vadeli servetinizi artırmanıza izin verecek bir portföy oluşturmak için iyi düşünülmüş bir stratejiye sahip olmanız gerekir. Kripto paralara yatırım yapmak, özellikle stratejiniz farklı bir portföy oluşturmayı içeriyorsa stratejinizle çok uyumlu olabilir. Ancak kripto paralar hakkında kenardan köşeden bilgiler duyuyor, ama sizin için akıllı bir yatırım olmadığını düşünürken kripto para yatırımlarına bakıyorsanız, o zaman uzak durmak isteyebilirsiniz.

Kripto

3. En ucuz nasıl satın alacağımı biliyor muyum?

Coinbase gibi bir dizi farklı borsada kripto para satın alabilirsiniz. Ancak bu borsalar, satın aldığınız kripto para biriminin fiyatının bir yüzdesi olarak hesaplanabilen farklı ücretler alır. Bu ücretler artabilir, bu nedenle araştırmanızı yaptığınızdan ve kripto paraların uygun maliyetli bir yatırım seçeneği olduğundan emin olun.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ATM'lerinin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Riskten korkmayan bir yatırımcıysanız ve hisse senetlerinden çıkmanın bir yolunu arıyorsanız, kripto para biriminin iyi bir bahis olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak kripto paralara yatırım yapacaksanız, bunu doğru nedenlerle ve doğru koşullar altında yaptığınızdan emin olun.

Herkesin kripto para alması ile portföyünüze kripto paraları eklemek cazip gelebilir, ancak bunun gerçekten doğru karar olduğundan emin olun. Yapmak isteyeceğiniz son şey ani bir karar vererek bilmediğiniz bir kripto para birimini almak ve böylece daha uygun bir yatırım yapma fırsatını kaçırmaktır.

İlgili İçerik: Kripto Para Ticareti Nedir ve Nasıl Yapılır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu