Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimlerinin 1 Günü Nasıl Geçti?

Kripto para piyasasına damga vuran varlıkları ele almak adına buradayız. Dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım ve 1 günü nasıl geçirdiklerini de yine hep birlikte inceleyelim.

Bitcoin

Bitcoin

Piyasanın en büyük ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, bugün itibarıyla %7.10’luk bir düşüş sergileyerek 55.251 Dolar seviyesine geriledi. Tarihi rekor sonrası sık sık rekor seviyeye ulaşan ancak yeni bir düşüş ile başa dönen varlık, hali hazırda düşüş ivmesini de sürdürüyor. 1 bitcoin an itibarıyla 466.902 Tük Lirasına karşılık geliyor ve hali hazırda yatırımcıların en çok tercih ettiği varlıklardan bir tanesi olduğunu da unutmamak gerekiyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

Ethereum

Ethereum

Sabaha 3.900 Dolar ile başlayan ve %5.92’lik bir düşüş sergileyerek 3.894 Dolar seviyesine gerileyen Ethereum, aylık bazda bir değerlendirme yapıldığında %83’lük değer kazanmış durumda. Bitcoin’den sonra piyasaların en büyük ikinci varlığı olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

Hali hazırda yine Bitcoin ile birlikte en çok kazandıran ve en çok kurumsal destek alan varlıklardan biri olduğunu da söyleyebiliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  6 Ayda 2 Milyon Dolarlık Kripto Para Soygunu

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Dogecoin

Dogecoin

Güne %11’lik düşüş sergileyerek başlayan Dogecoin, 0.476 Dolar seviyelerinde geziniyor. Aylık bazda bir değerlendirme yapıldığında%661.87‘lik değer kazandığını da görebiliyoruz. Dogecoin, kısa süre içerisinde en çok kazandıran dijital paralardan biri ve bunun en önemli nedenlerinden biri de sizler de tahmin edersiniz ki Elon Musk desteğidir.

Şaka parası olarak piyasaya çıkan ve kısa süre içerisinde büyüme kaydeden Doge, an itibarıyla sektörün en popüler ve yine en dikkat çekici varlıklarından biri olmayı da başarıyor.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Piyasadaki İşlem Hacmi 2.5 Trilyon Dolar’ı Aştı

Biden’ın vergi açıklaması ile birlikte piyasadaki hareketlilik üst düzey seviyeye ulaştı. 2.5 trilyon dolar gibi bir rakamdan söz etmek mümkün. Bu esnada en çok alım yapılan para birimi ise Bitcoin oldu. Onu yakından takip eden ethereum da hali hazırda gücünü ve listedeki yerini korumaya devam ediyor.

Dogecoin ise hala popüler ve Elon Musk’ın yeni tiviti ile birlikte bir kez daha gündeme taşınmayı başardı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ünlü Fon Yöneticisi: Kara Perşembe Bitcoin HODL’ı Bozmadıysa Hiçbir Şey Bozamaz

İlgili İçerik: 2021 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi 10 Kripto Para Birimi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu