Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimlerinin Çakılmasıyla Birlikte 8.5 Trilyon Dolar Yok Oldu

Kripto para birimleri o kadar geniş ve keskin bir şekilde düşüyor ki şu anda kripto para boğasının dayanıklılığı test ediliyor.

7000’den fazla kripto para biriminin değeri, geçtiğimiz hafta 600 milyar ABD Ddlarından yaklaşık 150 milyar ABD dolarına geriledi. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Çarşamba günü %50’lik düşüşle 30.000 doların altına indi.

Bitcoin’in enerji kullanımının çevresel etkisinde bir defalık savunucu olan Elon Musk tarafından eleştirilmesinden sonra gelen Çin’in kripto para açıklamaları yüzünden bazı kişiler Bitcoin’de düzenleyici etkilerle ile satış yapıyor. Bitcoin’de bu düşüşler rağmen bazı tüccarlar da kâr elde etmek için uzun vadeli kripto para arayışına girdi.

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Jeffrey Halley, kısa süre önce 40.000 dolarlık Bitcoin desteğinin “kritik bir pivot seviyesi” olduğunu ve 30.000 doların daha da altına düşmenin söz konusu olmadığını söyledi.

Bitcoin piyasa değeri

Bitcoin

Nisan ayının başlarında, kripto para birimlerinin piyasa değeri ilk kez 2 trilyon doları aşarak iyimserlik daha da arttı. Yaklaşık iki ay içinde kripto para birimlerinin piyasa değeri ikiye katlanarak kurumsal yatırımcıların ilgisini artırdı. Mevcut düşüşte 600 milyar dolardan daha büyük bir kayıp var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  MyDexPay Coin (XMD) Nedir? Nasıl Alınır?

40.000 dolar kırıldı

New York’taki Bloomberg Intelligence’da bir emtia stratejisti olan Mike McGlone’a göre Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalamasını test etti ve 120 günlük ortalamaya düşüş geçen yıldan bu yana olan en büyük düşüş oldu.

Vadeli İşlemler

Bitcoin vadeli işlemlerinde uzmanlar ileride daha fazla zayıflığa işaret edebilecek bir düşüş eğilimi görüyorlar.

Bitcoin mi altın mı?

Bitcoin fiyatının altına göre oranı Şubat başından bu yana en düşük seviyelere geriledi. Bitcoin ve altın gibi varlıklar salgın sonrası ekonomik iyileşme konusunda daha dikkatli bir konumda. Yine de Bitcoin savunucuları BTC hala bir modern değer deposu olduğunu savunuyorlar.

Ethereum

Ethereum

Bitcoin Nisan ortasındaki en yüksek seviyesinden geri çekildikten sonra, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da devam eden bir yükseliş dikkat çekti. Ama bugün Ethereum’da keskin satış gördü. Melbourne’daki Pepperstone Group’un araştırma başkanı Chris Weston, Pazartesi günü, Düşüşlerin gerçekten çözülmesi gerektiği için Bitcoin’de short pozisyonunu ve Ethereum’da long pozisyonunu kapattığını yazdı.

Grayscale Bitcoin Trust

En büyük Bitcoin fonu olan Grayscale Bitcoin Trust, net varlık değerinde rekor bir düşüşe imza attı. Planlandığı gibi Grayscale Bitcoin Trust borsa yatırım fonuna (Bitcoin ETF) dönüşürse bu boşluk ortadan kalkabilir. Bununla birlikte, daha geniş bir indirim için riskler var ve ABD yetkililerinin Bitcoin ETF’lerine izin verip vermeyeceği konusunda da hala belirsizlik var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BitMEX Ticaret Motoru Çöktü

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu