Bitcoin Haberleri

Kripto Para Birimlerinin Yükselişi Balon muydu? Düşüş Devam Edecek mi? BTC Ne Kadar?

Bitcoin bugün de keskin düşüş hareketini hızlandırdı ve 38 bin 550 dolara kadar geriledi. Böylece son bir haftada Bitcoin %33 oranında kaybettirdi.

Kripto para piyasalarında oynak saatler devam ediyor. Milyarder iş adamı Elon Musk’ın açıklamalarıyla oluşan spekülasyonlar Bitcoin’de sert bir satış dalgası yarattı.

Bitcoin son bir haftada %32 oranında değer kaybederken bugün 39 bin doların altına geriledi. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü 58 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’de uzmanlar baskının devam edebileceğini açıkladı. Gün içinde en düşük seviye ise 38 bin 550 dolar oldu.

Bitcoin düne göre %10 oranında kayıpla 39.570 dolar seviyesinde işlem görüyor. Böylece Bitcoin’in piyasa değeri 744 milyar dolara gerilemiş oldu.

Bitcoin satış baskısı haftalarca devam edebilir!

Bitcoin’in en büyük yatırıcılarından ve savunucularından biri olan Galaxy Digital’ın CEO’su Michael Novogratz, geçtiğimiz ay BTC’nin gördüğü zirveden yaklaşık %35 gerileyen Bitcoin’de satış baskısının haftalarca baskı devam etmesini beklediğini bildirdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Coincheck güven kazanmaya başladı

Novogratz yaptığı açıklamada, Bitcoin için 40-50 bin dolar aralığının adil bir fiyat aralığı olduğunu belirtirken; “Bir süre için konsolidasyon yaşayacağız, bu 4-6 hafta sürebilir.” dedi.

Bitcoin

Tesla’da 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Var

Milyarder iş adamı Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirket Tesla geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklamıştı. Sonrasında ise Bitcoin ile otomobil satışını durduran Tesla, kripto para piyasalarında spekülasyona neden oldu. Elon Musk’ın Bitcoin’leri sattığına dair bilgi karmaşa ile birlikte Bitcoin’de hızlı bir düşüş başladı.

Çin’den Gelen Kripto Para Uyarıları Düşüşü Hızlandırdı

Bitcoin’de yaşanan sert düşüş Çinli yetkililerin, finans kurumları tarafından kripto para birimlerinin kullanımını azaltma çabalarını yoğunlaştırması ile bugün daha da hız kazandı.

Çin Halk Bankası’nın WeChat hesabında yayınlanan ortak bir açıklamada, bankacılık ve internet endüstrisi dernekleri, finans ve ödeme kurumlarının kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmemesi veya bunlarla ilgili hizmetler ve ürünler sunmaması gerektiğini söyledi.

Salı günü geç saatlerde yayınlanan açıklamada yetkililer kripto para birimlerinin gerçek bir para birimi olmadığını ve piyasada para birimi olarak kullanılmaması gerektiğini belirterek, fiyatlardaki son artışa spekülasyon olarak atıfta bulundu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para borsaları ve sitelerinden mobil cihazlara bildirim yağdı

btc

ABD Tahvil Getirileri Yükseliyor, Ons Altın bile Artıyor

ABD 10 yıllık tahvil faizinin %1.65’e yükselmesi ve ons altının güç kazanmasıyla birlikte büyük yatırımcılar kripto para yatırımından uzaklaşıyor olabilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Uyarmıştı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir raporda Bitcoin’in oynaklığının yatırımcılar için yarattığı riskler konusunda uyarıda bulunuldu.

Bitcoin vadeli piyasalar ve o piyasalara yatırım yapacak borsa yatırım fonlarına ilişkin raporda SEC, yatırımcıların para koyacakları fonların açıklamalarını çok dikkatli okumaları ve tüm paralarını kaybetme ihtimaline hazır olmaları uyarısında bulundu. Buna ek olarak SEC Bitcoin’in çok spekülatif bir varlık olduğunun altı çizildi. Bu alana yatırım yapan yatırımcıların farkında olduklarından daha fazla risk alabiliyor olabileceklerini söyledi.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu