Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsa Derecelendirmeleri Yayınlandı

CryptoCompare kısa süre önce 2019’un dördüncü çeyreği için kripto para borsa sıralaması raporunu yayınladı. Rapor, kripto para borsalarını yasal uyumluluk, güvenlik seviyesi ve borsa arka planının ne kadar iyi geliştiği gibi çeşitli faktörler temelinde sıraladı. Şaşırtıcı bir şekilde, itBit ilk kez listede bir ‘AA’ notu alarak ilk sırada yer aldı. 3. Çeyrek şampiyonu Gemini ikinci ve Coinbase üçüncü oldu. Bununla birlikte ilk üçte olmasına rağmen Coinbase ‘Olumsuz Raporlar’ için kırmızı bir işaret aldı.

Trustpilot’a göre Coinbase, 5 üzerinden 1,8 puan aldı ve 1980 yorumlarının %78’i borsaya bir yıldız verdi. Hızlı bir Google araması, bazı müşterilerinin ne kadar mutsuz olduğunu da gösteriyor. Ancak, Coinbase ‘Güvenlik’ açısından en üst sırada yer aldı. UpBit ve IDAXda büyük olasılıkla geçen çeyrekte UpBit hacki ve IDAX Global’in CEO’sunun geçen yıl kaybolması nedeniyle müşteri şikayetleri açısından da çok kötü puanlar aldı.

Bitfinex, listede 4. sıraya yükseldi; ancak, en iyi 10 kripto borsa arasında yasal uyum açısından sadece OKEx’in üzerinde yer aldı. İFinex’in sahip olduğu borsa, geçtiğimiz yıl birden fazla davanın hedefi oldu ve bunların çoğu, şirketin Tether’i kripto para piyasalarını manipüle etmek için kullandığını iddia etti.

E derecesi ile 159. sırada yer alan “Etermium” adlı bir borsa sıralamalardaki en kötü borsa oldu. Borsa bir önceki çeyreğe göre sıralamada bir sıra geriledi. İlginç bir şekilde, en kötü borsa Etermium hala Binance Jersey’den daha iyi bir ‘Takım’ puanına sahip. Ayrıca, listede 84. sırada olmasına rağmen, OpenLedger’ın en iyi ‘Pazar Kalitesine’ nasıl sahip olduğu da dikkat çekicidir.

159 borsadan 48’inin “en üst seviyede” olduğu ve B veya daha yüksek bir derece verilen borsalar olarak tanımlandığı bildirildi. Son çeyrekte toplam satış hacminin yaklaşık %27’si bu üst seviye borsalara bağlandı; ancak, C sınıfı borsalar hacminin %53,5’ini oluştur.

Bir önceki çeyreğe kıyasla, üst kademe borsalardaki hacimler %6 düşerken, düşük kaliteli borsalar, hacimleri artırmak için teşvik edilen ticaret programları yoluyla pazar payını artırdı. İnternet güvenlik testlerinde A notunun altında puan alan borsaların %6’sından fazlası, kullanıcılarını daha düşük kaliteli borsalardan uzak tutmak için belki de daha güvenli ve uyumlu teşvikler sunmalıdır.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu