Kripto para borsaları güven kaybediyor

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para birimi piyasası epeyce skandal gördü ve bu skandalların sürekli olarak artış gösterdiği ve skandallara doymayan bir sektörden söz edildiğini biliyoruz. Skandallar arasında gerek kripto para birimi fiyatlarını düşürecek olan ve yükseltecek olan bazı etkiler ve kripto para birimi borsalarının fiyatlar üzerindeki etkisi var. Fiyatlar dışında kripto para borsalarının uğradığı ciddi siber vakalar ve bunun yanında siber saldırıların sonucu hacklenen kripto para borsalarının kripto para birimi sahibi olan kişilere haklarını geri vermemesi ve bu süreci ellerinden geldiğinden fazla uzatmaya çalışması tepki çekiyor. Mt. Gox kripto para borsası vakası kripto para sektörüne dair en kötü olaydı.

Bir Bitcoin girişimcisi olan Charlie Shrem, Mt. Goco, Bitcoin Miner adlı J Maurice ile, “Untold Stories” adlı podcast’inde bu olayları masaya yatırdı.

Güven sorunu

Dünyanın birçok farklı ülkesinde hizmet sunan kripto para borsalarının yaşanan bu saldırılara bağlı olarak yaşadıkları milyonlarca dolar zarar var ve bu zararların oranlarında sürekli olarak bir artış var.

Mt. Gox kripto para borsasının yaşadığı skandal olaylar sonrasında yatırımcılar kripto para borsalarına bakış açısı olarak birçok yeni problemle geçmişte karşı karşıya kaldılar.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!