Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Kripto para borsaları güvenliği ön plana çekmeye başladı

Kripto para birimi borsalarının son yapılan siber saldırılarılarının ardından güvenlik hakkında yapacak oldukları harcamalar artış göstermeye başladı. Kripto para birimi borsalarının bu konuyu geçmişte az önemserken bugün daha fazla önemsemeye başlamasının arkasında yatan en önemli sebeplerden Binance borsasının 40 milyon dolardan daha fazla hacklenmesi yatıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para birimi borsasının hacklenmesinin ardından söylediği güvenlik açıklamalarından çok hatalı olduğunu anlamış ve kamuoyuna bu açıklamalarda bulunması ile güvenlik harcamalarını bir anda arttırmak zorunda kalmıştı.

Binance kripto para birimi borsasının hacklenmesinin arkasından Kuzey Koreli siber saldırganların yine kripto para yatırımcıları ve kripto para birimi borsalarını hedef alacak olduğuna ait haberlerin yayınlanması piyasada bazı korkulara sebep oldu. Kripto para yatırımcılarına göre bu konuda güvenlik konusunda en fazla önlem alan kripto para birimi borsası kazançlı çıkacak ve yatırımcı çekecektir.

Bitcoin yatırımcıları eskiden bu konuda yapılan açıklamaları doğru bularak Binance’a güveniyordu. Şimdi ise kripto para birimi borsalarının da kendilerini yarı yolda ‘bırakabilecek’ olduklarını ve Binance’in bile kendi yaptığı güvenlik açıklamalarında hatalı olduğunu açıklamasından sonra daha güvenilir olan kripto para borsalarını tercih etme gereksinimine ihtiyaçları olduğunu anlamaya başladılar. Binance ve diğer birçok kripto para borsası eskiye göre çok daha fazla milyon dolarlar harcayarak güvenlik konusuna önem göstermeye başladı ve yakın zamanda bu konuda daha fazla özen göstermeleri de gerekecek.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu