Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsaları Kısa Süreliğine Kapandı

En azından iki büyük kripto para borsası, BitMEX ve Gemini dengesizlik arttıkça kısa bir süreliğine hizmet dışı kaldı.

Mevcut durumları “operasyonel” gösterirken hem BitMEX hem de Gemini cuma gecesi geç saatlerde yaklaşık 45 dakika kapandı.

BitMEX, bulut hizmet sağlayıcısıyla “donanım sorunu” olduğunu söyledi ve bu da isteklerin 05:16 ve 05:40 arasında gecikmesine neden oldu. Servisler 06:00 gibi tam olarak çalışmaya başladı.

Perşembe günü Bitcoin‘in %50’den fazla flaş düşüşü, BitMEX’te keskin pozisyon tasfiyelerini tetikledi. Skew’in verilerine göre, kripto para türevleri son 24 saatte toplam 1,1 milyar dolar değerinde pozisyonlar tasfiye edildi. Bu, 18 aydan beri gerçekleşen en yüksek miktardır.

Özellikle, BitMEX’in sigorta fonu neredeyse durgun hala geçmiştir. Son 24 saat içinde 1.627 Bitcoin kaybetti, bu da toplam fon değerinin sadece %4,6’sına denk geliyor. BitMEX’in rakibi Deribit’in sigorta fonu, dönem boyunca neredeyse 3,1 milyon dolardan yaklaşık 227.000 dolara düşerken neredeyse tüm Bitcoinler silindi.

BitMEX:

“BitMEX sigorta fonu, büyük emirleri ile sektördeki en büyük sigorta fonudur ve sağlıklı kalmaktadır.”

Diğer borsalar

Gemini ise, 08:37’de servislerini tekrardan tam olarak açmadan önce dün gece 07:46’da teknik bir meseleyi ele almak için “acil bakım” altına girdi.

Özellikle, Coinbase şu anda gönderme işlemlerin “ağ tıkanıklığı nedeniyle” gecikmesinden dolayı Ethereum (ETH) ve ERC20 tokenlerini için ağını izliyor. ETH’nin fiyatı Cuma günü geç saatlerde 100 doların altına düştü. Aralık 2018’den bu yana ilk kez bu seviyeye gelindi.

Binance ve Kraken dahil olmak üzere diğer borsalar, durum sayfalarına göre şu anda normal bir şekilde çalışıyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün