Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsaları Nasıl Çalışır?

Basitçe ifade edecek olursak eğer, Kripto borsası, finansal gelişim bazında en ileri seviyede olduğunu düşünen ve bu alanı değerlendirmek isteyen yatırımcılar için yenilikçi ve daha da önemlisi güvenli bir kurumdur.

Krito para kullanımına geçmeden önce elbette analizlerinizi yapmanız ve doğru değerlendirmeler üzerinden hareketle yola çıkmanız gerekiyor. Kesinlikle öğrenilebilir bir şey ve bunu yerine getiren milyonlarca yatırımcı olduğunu da unutmamakta fayda var.

Geleneksel borsalar, halka açık hisseler ile gündeme gelirken kripto para borsaları ise Ether ya da Bitcoin gibi sıcak para birimlerini tercih ederek bunlardan yararlanmanıza ve al sat işlemlerinizi güvenli bir ortamda daha hızlı bir şekilde yapmanıza fırsat sunar.

kripto para borsa

Doğru Kripto Para Borsasını Seçme

Kripto para birimi satın almadan önce kripto para cüzdan sahibi olmanız gerekiyor ve sizler adına cüzdan oluşturacak çok sayıda uygulama ve borsa olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Günümüzde, 3 ana kripto para borsası mevcut. Merkezi kripto para borsaları bunlardan ilki. Merkezi olmayan kripto para borsaları ise bir diğer. Son olarak ise hibritler karşımıza çıkıyor.

Merkezileştirilmiş kripto para borsaları, kurumlar içerisinde en yaygın olanıdır. Bu borsaları detaylı bir şekilde incelediğimizde işlemlerin garantörü olmak adına üçüncü şahıs şeklinde hareket ederler ve tarafsızlardır. Neden güvenirli ve yine neden en çok tercih edilen olduğunu anlamak da bu bağlamda pek de zor olmasa gerek?

Merkezi Olmayan ve Hibrit Borsalar

Kripto Para Borsa

Merkezi olmayan kripto para borsaları ise maceracı kripto yatırımcıları için ço daha uygun ve aynı zamanda tercih edilebilir bir seçim olarak karşımıza çıkıyor. Doğrulama yetkisi mevcut olmayan eşler arası ağ şeklinde basit bir tanım yapmak da öyle zannediyoruz ki daha doğru ve daha sağlıklı bir tanımlama olacaktır.

DEX, yani merkezi olmayan borsalar, çeşitli para birimlerini kullanmanızı sağlarken bunun yanı sıra çok daha az ödeme yapmanıza da fırsat sağlıyor ve aslında neden tercih edildiklerini de bu sayede daha iyi anlamış oluyoruz. Komisyon ücreti dediğimiz şey burada karşımıza çıkıyor ve bu rakamların daha az olması da yatırımcıları için cazip bir fırsata dönüşüyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu