Kripto para borsaları ve güvenlik

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para borsalarının bugün yaşanan Binance hacklenmesinin ardından tekrar gündeme gelen güvenlik konusu tartışma yarattı. Bitcoin ve altcoinlerin fiyatlarında bir düşüş yaşanmasının nedeni bugün kripto para borsası Binance’in hacklenmesinin hemen arkasından yaşandı. 7.000 Bitcoin dün Binance kripto para borsasından çalındı ve çalınan kripto para birimlerinin sigorta fonu olarak geri ödenecek olduğu açıklandı.

Binance tam 40 milyon dolardan daha fazla para kaybetti. Bitcoin sahipleri borsanın güvenilirliğini kaybettiği gerekçesi ile Coinbase kripto para birimi borsasına Bitcoin ve altcoinlerini taşımaya başladı.

Binance güvenilir mi?

Binance 1 hafta sürecek olan bir güvenlik sürecinin bugün itibari ile başlayabilecek olduğunu ve 1 hafta boyunca tüm sistemin açıklarını test edecek oldukları ve güvenlikle ilgili olan tüm sorunları çözmeye çalışacaklarını açıkladı. Binance’ın bu açıklaması henüz kripto para birimi borsasının bazı güvenlik açıkları olabilecek olduğu gerçeğini asla değiştirmiyor.

Kripto para birimleri doğası gereği güvenilir iken dijital olmasından dolayı bazı riskler var. Bu riskler kripto para borsalarının hacklenmesi gibi durumlarda geçerli iken, bazen sadece kripto para yatırımcısının hesabının hacklenmesi de mümkün.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!