Kripto Para Haberleri

Kripto para borsalarını bekleyen güvenlik tehlikeleri artıyor

Kripto para birimi borsalarını bekleyen tehditler giderek daha fazla artma eğilimi gösteriyor. Milyarlarca dolar değerinde varlıkları bünyelerinde barındıran kripto para borsalarının siber saldırganlara karşı alacak olduğu önlemlerin daha fazla olması öneriliyor. The Pit gibi yeni kripto para borsalarının güvenlik açıklarına vurgu yaparak yola çıkması sonrasında birçok insan kripto para birimi borsalarının aslında büyük oranda güvenlik sorunları yaşamadığını düşünüyor. Tam tersi olarak kripto para borsalarının hepsi bugün %100 güvenli değil. %100 güvenli olan hiçbir sistem yok ve bunun örneklerini bankaların hacklenmesi olaylarında bile görebiliyoruz. Her yıl bankalardan milyarlarca dolar para çalınıyor ve bunlar çoğu zaman basına pek fazla yansımıyor. Gerek tekil kişiler nedeniyle, gerek çoğul siber saldırılar nedeniyle yaşanan kayıpların oranı giderek daha fazla artıyor.

Milyarlarca dolarlık kripto para borsaları ne kadar güçlü önlemler alırlar ise alsınlar, hiçbir zaman için aldıkları önlemler siber saldırganları durduramıyor. Siber saldırganlar her daim yeni yöntemler bulabiliyor ve bu yöntemler ile kripto para birimi borsalarına yönelik olarak saldırılarında başarılı sonuçlar alabiliyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Bitcoin tekrardan 11,000 doların üzerinde! Bitcoin artar mı?

Bu nedenle ilk önlem kripto para borsasınca alınması gerekirken, 2. önlem kripto para yatırımcısı tarafından alınmalı. Eğer yatırımcı olarak tüm varlığını 1 kripto para borsasında tutuyorsanız gelecekte olası siber saldırıda tüm varlığınızı belki bir daha geri alamamak üzere kaybedebilirsiniz. Bu konuda önlem almak ve 2 farklı kripto para borsasında varlıklarınızı tutmak yatırımlarınızın bir kısmını bile olsa koruyacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu