Kripto para borsalarının güvenliği korkutuyor!

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para borsalarının güvenliği hakkında yaşanan son olaylar korkutuyor. Kripto para borsası Binance’in hacklenmesinin arkasından dünyanın en güvenilir 2 kripto para borsasından birisine bile güvenin kalmaması yatırımcıların borsaların aldıklarını iddia ederek güvenlik ile ilgili almadıkları önlemleri konusunda bazı korku ve paniğe sebep olmaya başladı.

Binance kripto para birimi borsasının hacklenmesinin arkasından yatırımlar birçok kez açıklama ve iddialar ortaya attılar. Ancak Binance kripto para birimi borsası bu sürede başarılı bir süreç yürüterek kripto para sahiplerine geri ödemeyi kendi sigorta fonunu kullanarak yaptı. 1 hafta aradan sonra tüm işlemlere izin vermeye başlayan Binance, bugün Yeni Zelanda merkezli borsa olan Cryptopia’nın hacklendiğinin de iddia edilmesi üzerine tekrar gündemin en önemli 2. konusunu güvenliğe çevirdi.

Yeni Zelanda merkezli kripto para borsasının hacklendiği iddialarından hemen sonra yatırımcılar aslında piyasanın güvenlik ile ilgili büyük belli başlı sorunları olabilecek olduğunu ifade ettiler.

Bitcoin ve kripto para yatırımlarının sürekli artış eğilimi gösterdiği piyasada henüz bazı sorunlar olsa da yatırımcılar için bu dönemde yapılması gereken güvenlik konusunda çok dikkatli olmak en önemli konu olmalı. Hackerlar son zamanlarda siber saldırılara daha fazla ağırlık vermeye başladı ve siber saldırılar sonrasında milyonlarca dolar paranın kaybedilme riski hep var. Borsaların bunu karşılayabilecek gücü de her zaman olmayabilir ve olası büyük kripto para çalınmaları geri dönüşü olmayabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!