Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsalarının Hesapları Hacklendi

Binance, Coinbase ve Gemini dahil olmak üzere en az beş kripto para borsasının ve ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun sahip olduğu resmi Twitter hesapları tehlikede.

Geçtiğimiz Çarşamba günü söz konusu resmi hesaplar, bir Bitcoin hediye dolandırıcılığı olduğu ortaya çıkan bir dizi tweet atarak toplam 2,7 kullanıcının bir web sitesini ziyaret ederek Bitcoin kazanmaya teşvik etti. Tweetler “CryptoForHealth ile ortaklık kurduk, ve şimdi topluluğa 5000 BTC geri veriyoruz,” açıklaması yaptı, ve dolandırıcılık gönderisi Coinbase tarafından silindi.

Twitter hesabı hacklenmeden önce Zhao, takipçilerinin hediye bağlantısına “tıklamama” ve Binance hesabını “derhal” rapor etme konusunda uyardı. Bu uyarı da aynı şekilde silindi. Tron’un kurucusu Justin Sun’ın hesabı ve Tron Foundation’ın Twitter hesabı da dolandırıcılık tweetini yayınlamak için kullanıldı.

siber saldırı

TradingView Bitcoin Fiyatı: https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Sadece Kripto Para Borsaları Değil, Bill Gates’in Hesabı Bile Hacklendi

Aynı tweet’i paylaşan kripto borsası Bitfinex’in hesabı tehlikeye girmiş gibi görünüyor ve başka bir kripto para borsası olan Kucoin hesabı da aynı mesajı yayınladı. Sahte ödül tweet’ini paylaşan kripto para yayını hesabı CoinDesk de aynı zaafiyetten etkilenmiş gibi görünüyor fakat tweet’in atılmasından kısa süre sonra bu tweet de silindi.

Dolandırıcıların adresine bağlı bir Bitcoin adresi, haberin yayınlanması sırasında neredeyse 6,000 dolara tekabül eden 0,65 BTC topladı. Borsaların saldırıya uğramasından sonra Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Square’in Cash App’i, girişimci Elon Musk ve dağıtık hesap defteri kuruluşu Ripple’ın Twitter hesapları da saldırıya uğradı, ancak saldırganlar, borsalar ve diğer hesaplar tarafından gönderilenlerden farklı mesajlar yayınladılar.

“BNB ve OKB 2020 2. Çeyrekte Bitcoini Takip Etti” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bnb-ve-okb-2020-2-ceyrek-bitcoin/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu