Kripto Para Haberleri

Kripto para borsalarının tek tek patlamasından sonra soğuk cüzdana talep patladı

Peş peşe 4 Türk kripto para borsasının kapanmasının ardından Türk yatırımcıların ilgisi kripto paraların daha güvenli saklanabileceği soğuk cüzdanlara döndü. İlk olarak kripto para borsası Thodex 21 Nisan öğle saatlerinde işlemleri durdurduğunu açıkladı. Vebitcoin ise 23 Nisan akşamında sitesini kapattı. Her iki borsada parası bulunanlar paralarını çekemedi.

Kripto para alan kişiler kripto para birimlerini borsalardaki cüzdanlarında tutabiliyor. Bazı yatırımcılar ise varlıklarını internete bağlı kripto para cüzdanlarında (sıcak cüzdan) saklıyor. Borsaların peş peşe kapanmasının ardından ise bazı uzmanlar, kripto para saklamada daha güvenli olduğu bilinen “soğuk cüzdanları” önermeye başladı.

Soğuk cüzdan altyapısı kripto para saklamaya uygun, internete bağlı olmayan cüzdanlar anlamına geliyor. Bu tip cüzdanlar, telefona ya da bilgisayara bağlanabilen, fiziksel cihazları/donanımı ifade ediyor.

Soğuk cüzdan Google aramaları patladı

Google Trends, bir kelimenin hangi zaman aralığında hangi yoğunlukta arandığını gösteriyor. Söz konusu kelimeye ilgi, 0 ila 100 arasında bir puan veriyor. Bu puanın 100’e yaklaşması, çok fazla aratıldığı anlamına geliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  New York Eyaleti Mali Regülatörü, kripto para ve zincir teknolojisi uzmanlarını işe alacak

Google Trends verilerine göre son beş yılda ‘soğuk cüzdan’ aramasına ilgi yok denecek kadar azdı. Bu oran son bir yılda da değişmedi. Son 30 günde ise “soğuk cüzdanın” arama hacmi 7’ye kadar yükseldi. Thodex’in 21 Nisan’daki duyurusuna kadar bu durum değişmedi. Ertesi gün ise bu aramanın hacmi 67 puana çıktı.

Thodex konuşulurken, Vebitcoin’in de 23 Nisan akşamı sitesini kapatmasından sonraki gibi gün soğuk cüzdan arama hacmi 100’ü bularak zirveye ulaştı.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur? Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Soğuk cüzdan nedir?

İnternette farklı özellikte ve fiyatta soğuk cüzdanlara rastlamak mümkün. Örneğin 20’den fazla kripto para yüklenebilen bir soğuk cüzdanın fiyatı 1.400 ila 1.650 Türk lirası arasında değişiyor. 3 kripto para birimini destekleyen bir cüzdanın fiyatı ise 750 Türk lirası seviyesinde. Soğuk cüzdanlar, USB bellek boyutunda.

Bir tanesine, 100 adede kadar kripto para çeşidi yüklenebiliyor. En popüler kripto paralardan Bitcoin’in tanesinin bugün 410 bin liraya karşılık geldiği düşünülürse, 34 gram ağırlığındaki bir soğuk cüzdanda milyonlarca Türk lirası saklanabiliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ve Dogecoin Harici Alınabilecek 5 Kripto Para Birimi

En Güvenli Bitcoin Cüzdanları Nelerdir ?

Soğuk cüzdan satışları da patladı

Soğuk cüzdan üreticileri son bir hafta içinde cüzdanlara ilginin inanılmaz arttığını söyledi. Hatta satışlar tam beşe katlandı. Yetkiliye göre bu soğuk cüzdanları “5 bin lirası olan da almak istiyor 500 bin lirası olan da…”

Öte yandan, soğuk cüzdanlarda fiyat takibi yapan internet siteleri ve alışveriş siteleri incelendiğinde, bu çevrimiçi satıcıların bazı ürünlerinde yaklaşık %20 zam yapıldığı görülüyor.

Kripto Paralar için Popüler Android ve iOS Cüzdanları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu