Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsası Coincheck Hacklendi

Japon kripto para borsası Coincheck salı günü yaptığı açıklamada, kullanıcıların e-postalarını ve kişisel bilgilerini sızdırılmış olabileceği bir veri ihlali yaşadığını duyurdu.

Coincheck, bilgi, isim, kayıtlı adres, doğum tarihi, telefon numarası ve selfi fotoğraflarının çalınmış olabileceğini belirtti. Borsa, ihlalin 31 Mayıs ile 1 Haziran arasında e-posta sorgulamaları yapan yaklaşık 200 müşterisini etkilediğini belirtti.

İhlalin ayrıntılarını veren borsa, üçüncü bir tarafın alan adı kayıt hizmetine yetkisiz olarak eriştiğini ve müşteri e-postalarına “hileli olarak” eriştiğini söyledi. Borsa alan adı kayıt bilgileri o zamandan sonra değiştirdi.

Hackin bir sonucu olarak, borsa kripto para havale hizmetini askıya aldı ancak ticaret, mevduat ve para çekme gibi diğer hizmetler şu anda aktif durumda.

Geçen ay, kripto para kredi uygulaması BlockFi de bazı perakende müşterilerini etkileyen benzer bir veri ihlali yaşadı. BlockFi o sırada, ihlalin “yaklaşık bir saat” sürdüğünü ve müşteri fonlarını etkilemediğini söyledi.

Japon borsası daha önce kripto para tarihindeki en büyük saldırıya uğradı. Ocak 2018’de, Coincheck kripto para olarak yaklaşık 500 milyon dolar kaybetti. Japonya merkezli çevrim içi aracılık şirketi Monex Group daha sonra 33,5 milyon dolar karşılığında borsayı satın aldı ve borsa şimdi lisanslı bir varlık olarak hizmetlerini sunuyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu