Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsası gibi Davranarak 8 Ayda 80 Milyon Dolarlık Vurgun Yaptılar

Amerika Birleşik Devletleri federal Ticaret Komisyonu, son dönemde yaşanan dolandırıcılık faaliyetlerini gündeme taşıdı ve yatırımcıları, dikkatli olmaları adına uyardı. Son aylarda yaşanan dolandırıcılık olaylarında yatırımcıların basit hatalar yaptığını ve umut satan kimselere inandığını dile getiren komisyon, Elon Musk taklidi yapan dolandırıcılara da para kaptırıldığını ifade etti.

Kripto para borsası gibi davranan ve web sitesi üzerinden yönlendirme yaparak cüzdanlara erişim sağlayan dolandırıcıların sayısı da bir hayli fazla. Toplam tutar ise 80 milyon dolar olarak açıklandı ve bu gerçekten dikkat çekici bir rakam.

Kripto para yatırımcıları bu konuda çok daha dikkatli olmak zorunda. An itibarıyla dolandırıcıların bu piyasayı mesken tuttukları gerçeğini de unutmamak gerekiyor ve bu gerçek her geçen gün daha can sıkıcı bir hal alıyor.

Sosyal Medya Kanalları Aracılığı ile Hediye Dağıtıyorlar

kripto para dolandırıcılık

Beğeni, yorum ve paylaşımlar karşılığı kripto para vaad eden sahte borsaların ve kişilerin var olduğunu da unutmamak gerekiyor. İnsanlar kolay ve hızlı para kazanmak adına bu kanalları da yakın takibe almış durumda ve hal böyle olunca dolandırılmaları da kaçınılmaz oluyor. Kripto para piyasalarının ve dijital varlıkların bu şekilde kullanılması ve insanlara umut satılması tabii ki üzücü ancak dikkatli davrandığınız takdirde bu tuzağa düşmeyeceksiniz. En azından temkinli olanlar için bunu söylemek çok daha kolay ve doğru olacaktır. ,

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple (XRP) Şaşırtmaya Devam Ediyor

Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri için değil, an itibarıyla dünyanın farklı ülkelerinde de kripto para dolandırıcılığı devam ediyor. Ülkemizde de benzer bir olay yaşandı ve Thodex vurgunu olarak kayıtlara geçti. Çok yüksek rakamlar dönüyor ve bu rakamlar tabii ki art niyetli kimselerin dikkatini de çekmeyi başarıyor. Uzmanlar, kripto para yatırımcılarını uyarmaya devam ediyor ve dikkatli olmaları konusunda da sık sık açıklama yapıyorlar. dolandırıcılık vakalarının artmaması adına güvenilir bir borsada yer almanız ve işlem güvenliği konusunda da daha temkinli davranmak durumundasınız.

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu