Anasayfa Sektörel Kripto Para Borsası Hack'lendi: 2,7 Milyon Dolarlık Kayıp Var!

Kripto Para Borsası Hack'lendi: 2,7 Milyon Dolarlık Kayıp Var!

Sektörel

Bir kripto para borsasının hack'lendiği ve 2,7 milyon dolarlık kayıp yaşadığı bildiriliyor.

Kripto Para Borsası Hack'lendi: 2,7 Milyon Dolarlık Kayıp Var!

Perşembe günü Remitano kripto para borsası kendisini bir güvenlik krizinin ortasında buldu. Çeşitli dijital para birimlerinden 2,7 milyon doların üzerinde para şüpheli bir şekilde çekildi. Tether hızlı hareket ederek 1,4 milyon doları dondurmayı başardı ve böylece varlıkların önemli bir kısmını korudu.

Remitano Soygunu Nasıl Gerçekleşti?

Öğleden sonra 12:45 civarında bilinen bir Remitano sıcak cüzdanı, bilinmeyen bir adrese para göndermeye başladığında bir uyarı tetiklendi. Şüpheli işlemler 1,4 milyon dolarlık Tether, 208.000 dolarlık USD Coin ve o sırada 2.000 dolar değerinde olan Ankr tokenlerinden oluşuyordu. Sonuç olarak, bir blockchain analiz platformu olan Cyvers, kripto topluluğuna acil bir uyarı yayınladı.

Lazarus Group Gündeme Geldi

Kripto Para Borsası Hack'lendi: 2,7 Milyon Dolarlık Kayıp Var!

Ayrıca, Gana, Kamboçya ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeleri hedefleyen Remitano, ihlâlle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Fakat bu, 2023 yılında özel anahtarları ve önemli hırsızlıkları açığa çıkaran bir dizi kripto para borsası ihlâli ile bu yıl türünün ilk siber saldırısı değil.

ABD'li yetkililer, bu kötü niyetli faaliyetleri Kuzey Kore hükûmetiyle bağlantılı olduğuna inanılan Lazarus Group'a atfediyor.

Remitano'ya ek olarak grubun, Stake kumar platformundan 41 milyon dolar ve Coinex'ten 27 milyon dolar daha çektiği bildirildi.

Ayrıca, Stake platformu saldırısı da dâhil olmak üzere Lazarus Group'a atfedilen hırsızlıkların büyüklüğünün yalnızca bu yıl 200 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto kuruluşlarını tetikte olmaya ve grupla ilişkili adreslerle bağlantılı işlemlerden kaçınmaya çağırdı.

Dijital para birimleri çok sayıda avantaj sunarken, yüksek değerli hırsızlık potansiyeli endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Bu saldırılar daha sık hale geldikçe, yatırımcı varlıklarını korumak için sağlam güvenlik protokollerinin ve hızlı karşı önlemlerin önemi ortaya çıkıyor.

Kaynak: CoinGape

Kripto Para Borsası Hack'lendi: 2,7 Milyon Dolarlık Kayıp Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik