Anasayfa Sektörel Kripto Para Borsasından Kritik Hamle: Geçici Olarak Durdurdu!

Kripto Para Borsasından Kritik Hamle: Geçici Olarak Durdurdu!

Sektörel

Bir kripto para borsası, yeni FCA kurallarına uymak için İngiltere'deki bazı kullanıcılarının yatırımlarını geçici olarak durdurdu.

Kripto Para Borsasından Kritik Hamle: Geçici Olarak Durdurdu!

Kripto para borsası Luno, 6 Ekim'de İngiltere'deki bazı hizmetlerini geçici olarak durduracak ve bazı müşterilerin kriptoya yatırım yapmalarını engelleyecek.

Luno'nun Kamu Politikası Başkanı Nick Taylor; bunun, Digital Currency Group iştirakinin, "faaliyetlerini Finansal Davranış Otoritesi (FCA) düzenlemelerine uygun hale getirme" amacının bir parçası olduğunu açıkladı. Askıya alma işleminin ne kadar süreceği belli değil.

Taylor, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

FCA, kripto firmaları için yeni kurallar uygulamaya koydu. Sonuç olarak İngiltere'de müşterisi olan tüm kripto firmaları, yeni düzenlemelere uymak için platformlarında bir dizi değişiklik yapıyor. Luno söz konusu olduğunda bu, bazı müşteriler için platform üzerinden yatırım yapma olanağının şimdilik durdurulmasını da içeriyor.

FCA'nın kripto para birimlerinin pazarlanması ve tanıtımına yönelik yeni kuralları, Luno'nun bazı hizmetleri askıya almasından iki gün sonra, yani 8 Ekim'de yürürlüğe girecek.

İngiltere'deki bir Luno müşterisine gönderilen e-postada, müşterinin 6 Ekim'den itibaren kripto para satın alamayacağı veya ticaret yapamayacağı belirtiliyordu.

Kripto Para Borsasından Kritik Hamle: Geçici Olarak Durdurdu!

Müşterilere Yatırım Fırsatları Yeniden Sunulacak

Taylor, etkilenen kullanıcıların hala yatırımlarını satıp çekebileceklerini ve şirketin "aşamalı bir yaklaşım" kullanarak müşterilerine yatırım fırsatlarını yeniden sunacağını da sözlerine ekledi.

FCA, Haziran ayında kriptoyu "kısıtlı kitlesel pazar yatırımları" olarak sınıflandıracağını ve tüm kripto reklam ve pazarlama medyasının kripto yatırımlarıyla ilgili risklere ilişkin açık uyarılar içermesini gerektireceğini duyurdu.

Düzenleyici, ayrıca reklamların "arkadaşlara tavsiye etme" veya "yeni katılımcı bonusları" stratejilerini kullanarak "insanları uygunsuz bir şekilde yatırım yapmaya teşvik etmemesi" gerektiğini de ekledi.

Kripto Para Borsasından Kritik Hamle: Geçici Olarak Durdurdu!

FCA, Kripto Firmalarına Süre Tanıyacak

Eylül 7'de yapılan basın açıklamasına göre; FCA tarafından tescil edilen veya onaylanan kripto işletmeleri, yeni kuralların gerektirdiği belirli değişiklikleri uygulamak için daha fazla zaman başvurusunda bulunabilecek.

Başvuru onaylandıktan sonra, firmalara faaliyetlerini uyumlu hale getirmeleri için 8 Ocak 2024 tarihine kadar süre tanınacak. Şu anda düzenleyiciye kayıtlı 42 kripto firması bulunuyor.

Tüketici Yatırımları Direktörü Lucy Castledine, şunları söyledi:

Bu Ekim ayından itibaren kripto firmaları, İngiltere'deki tüketicilere açık, adil ve dürüst bir şekilde pazarlama yapmalıdır. Ve insanların anlayabileceği risk uyarıları sunmalıdırlar.

Orantılı bir düzenleyici olarak, başvuran firmalara teknoloji ve iş değişikliği gerektiren diğer reformları doğru bir şekilde yapmaları için biraz daha zaman tanıyoruz.

Bu uzatılmış uygulama dönemi boyunca firmaları yakından izlemeye devam edeceğiz. 8 Ekim'de İngiltere'deki tüketicilere yasa dışı pazarlama yapan firmalara karşı harekete geçeceğiz.

Kripto Para Borsasından Kritik Hamle: Geçici Olarak Durdurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik