Kripto Para Haberleri

Kripto para cüzdan firması Ledger ve Shopify’a veri ihlali davası açıldı

ABONE OL:

Ledger’ın cüzdanlarının çevrimiçi satışlarını yöneten Ledger ve Shopify, geçen 2020’de yaşanan bir veri ihlali nedeniyle toplu dava edildi.

Ledger, kripto para birimi piyasadaki en popüler soğuk cüzdanlardan bazılarını üretiyor.

2020 yazında Ledger kullanıcılarına yönelik kimlik avı saldırıları haberlerinin artışta olduğunu fark etti ve böylece firma nihayetinde haziran ayında müşteri iletişim ve sipariş bilgilerinin tehlikeye atıldığı bir veri ihlaline maruz kaldığını açıkladı. Aralık ayında, çeyrek milyondan fazla Ledger kullanıcısının kişisel bilgilerini içeren bir veri tabanı çevrimiçi olarak yayınlandı.

Ledger’a karşı nefret büyüyor

Ledger ve Shopify, daha sonra bu sızıntıdan bir Shopify çalışanın sorumlu olduğunu belirledi. Ancak o zamana kadar bazı kullanıcıların evlerine hırsız girdi ve bazı kişiler ise tehdit edildi. O sırada Ledger CEO’su Pascal Gauthier, kullanıcılara donanım cüzdanlarının tehlikeye atılmadığını ve fonlarının güvende olduğundan emin olmak için Twitter’da açıklama yaptı. Bununla birlikte bundan kısa bir süre sonra Ledger ve Shopify’a toplu dava açma konuşması başladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin.com CEO'su Roger Ver: Hard Fork bir güncellemeydi

Ledger veri ihaleline cevaben açılan ilk dava, 6 Nisan’da San Francisco mahkemesine şikâyette bulunan hukuk firması Roche Freedman’dan geliyor. Firma; Binance, Tron ve iFinex, gibi kripto para şirketlerine yönelik toplu davaları yönetmesi ile tanınıyor. Law360 tarafından bildirildiği üzere geçen hafta, Roche Freedman liderliğinde bir Nexo müşterisi Nexo’ya dava açtı.

Roche Freedman hukuk firmasının ortağı Kyle Roche, Ledger ihlali ile ilgili olarak:

Bunu halka açıldığından beri araştırıyoruz. Bu soruşturma, veri güvenliği ve kripto para birimi alanlarındaki uzmanlarla konuşmayı da içeriyor.

Ledger baş hukuk müşaviri Antoine Thibault:

Ledger devam eden yasal konular hakkında yorum yapmıyor. Bununla birlikte Ledger bu açıklamada tekrardan, müşterilerimizin gizli 24 kelimesini asla açıklamamalarını hatırlatmak istiyor. Paranıza erişimin kontrolü tamamen sizdedir.

Ledger ve Shopify’a açılan davanın detayları

Yeni dava kimin neden sorumlu olduğu sorusuna dayanacak. Ledger’ın cüzdanlarının kendileri tehlikeye atılmadı ancak şikâyet, Ledger’ın müşterilere karşı görevinin bir parçası olarak Shopify’ın güvenliğinin az olduğunu iddia ediyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu