Kripto Para Haberleri

Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Ne Gibi Önlemler Alınmalı?

Kripto para piyasası, son dönemde dolandırıcılık haberleri ile gündeme gelirken ülkemizde de çok sayıda mağdur karşımıza çıkıyor. Peki ama neler yapmak gerekiyor ya da hangi konularda dikkatli olmak zorundayız? Gelin hep birlikte bu sorulara yanıt arayalım ve temkinli olmanız konusunda bir kez daha uyarıda bulunalım.

Sosyal Medya Hediyeleri

Sosyal medya üzerinden bazı yapılanmalar, belli miktarda kripto para gönderimi yaptığınız takdirde kısa süre içerisinde size 10 katını ya da 5 katını göndereceklerini ifade ederek bir hediye akımı başlatmış durumdalar. Aslında bariz bir dolandırıcılık girişimi olduğu aşikar ancak buna kanıp yatırım yapmaya ve para göndermeye devam eden insanların sayısı da bir hayli fazla.

Özellikle sosyal medya konusunda dikkatli davranmanızı tavsiye ediyoruz ve en azından bu konuda temkinli olarak sizler de paranızı bir şekilde kurtarabilirsiniz.

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

Sahte Borsalar

kripto para dolandırıcılığı

Web sitelerini ya da mobil uygulamalarını incelediğinizde bile güven sorunu yaratan ve ben sahteyim diye bağıran borsaları mevcut. Bu konuda çok daha dikkatli davranmanızı tavsiye ediyoruz çünkü hayali coinler ve rakamlar ile birlikte paranızı almaya devam ediyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto paralar dengelendi

Sahte borsalar, son dönemde en fazla dolandırıcılığın yapıldığı oluşumlar olarak karşımıza çıkıyor ve ne yazık ki hali hazırda benzer girişimlerin de sayıca fazla olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Ponzi Sistemi

Saadet ziniri oluşumu yıllardır süre gelen en önemli dolandırıcılık yöntemlerinden bir tanesidir ve yine en bilinen yöntemlerin başında geldiğini de unutmamak gerekiyor. referans ile birlikte oluşuma ne kadar çok üye dahil ederseniz o karda çok para kazanacağınız dile getiriliyor ve umut pompalıyorlar.

Ponzi sisteminin yasak olduğunu belirtmek gerekiyor ancak hali hazırda bu şekilde hizmet veren çok sayıda yapılanma mevcut ve yine bu yapılanmalardan hizmet almaya devam eden binlerce yatırımcı olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Dikkatli davranmakta fayda var ve bir anda tüm birikiminiz uçup gidebilir. Uzmanlar bu konuda açıklamalarına devam ediyor ve yatırımcıları da temkinli olmaları konusunda uyarıyorlar.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu