Kripto Para Haberleri

Kripto Para Dünyası, 221 Milyon Yatırımcıya Ulaştı

Kripto para alım satım platformu Crypto.com, 29 Temmuz itibarıyla kapsamlı ve dikkat çekici bir araştırmaya imza attı. Bu araştırma ile birlikte kripto para dünyasının ne kadar dikkat çekici bir dünyaya dönüştüğünü net bir şekilde görebiliyoruz. Başlıkta da yer verdiğimiz gibi yatırımcı sayısı 221 Milyon’a ulaşmış durumda ve bunun çok ciddi bir rakam olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

24 farklı kripto para platformundan alınan veriler doğrultusunda bu araştırma yapıldı ve gerçeklik payı bir hayli yüksek diye düşünüyoruz. İlginç bir gelişme daha mevcut ve 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde yatırımcı sayısının ikiye katlandığını da ifade etmek gerekiyor.

Uzmanlara göre bu artışın en önemli nedenlerinden biri de Bitcoin’de yaşanan düşüş. Bu sert düşüşü fırsat bilen kurt yatırımcılar, düşük fiyattan alım yaparak beklemeye koyuldu ve bu da yatırımcı sayısını arttıran en önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımcı Sayısı Artıyor

kripto para yatırımcısı

Dijital varlık piyasasına ve yine dijital varlıklara gösterilen ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. İnsanlar kolay yoldan ve çok daha hızlı bir şekilde para kazanmayı hedefliyor ve bunu da kripto paralar ile birlikte yerine getirebileceğini düşünüyorlar. Yatırımcı sayısının artması ile birlikte işlem hacmi de günden güne artış gösteriyor.

Crypto.com araştırmasını sizinle de paylaşmak istedik ve gerçeğe en yakın araştırma sonuçlarından biri olabilir. Sektörün en değerli ve en çok ilgi gören para birimi ise Bitcoin olarak karşımıza çıkıyor. An itibarıyla yükseliş eğilimini sürdüren dijital varlık, Tesla haberi ile birlikte büyük bir sıçrama yaşadı.

Dijital para yatırımcılarının yakından takip ettiği ve hatta en çok tercih ettiği varlıkların başında geliyor. Onu yakından takip eden Ethereum ise ikinci sırada yer almayı başarıyor. Bu dikkat çekici varlıklar ve piyasa, yakın gelecekte çok daha kıymetli bir hal alacak ve hatta birçok ülke de bu varlıkları resmi olarak kabul edecektir diye düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün