Kripto para fiyatları yükseliyor

1 Dakikada Okunabilir


Coin360 tarafından anlık verilere göre Bitcoin başta olmak üzere farklı onlarca kripto para biriminin fiyatında büyük bir artış var. Bitcoin fiyatındaki bu artışın devam edecek olduğunu iddia eden kripto para analistleri görünüşe göre haklılar.

Bitcoin fiyat artışı nasıl?

Geçtiğimiz hafta içerisinde kripto para birimlerinin değeri büyük oranda artış göstermeye başladı. Bitcoin fiyatı hafta sonunda 1.000 dolar civarında büyük oranda artış gördü ve kripto para fiyatlarının değerinde büyük bir artış olduğu gözlemlendi.

Bu tür bir yükseliş, pazardaki bazı belirteçlerini %66’ya varan oranlarda bir yükseliş yaşattı.

Ethereum fiyatında artış

Ethereum fiyatında da belirtilen oranların daha da üzerinde bir artış oldu. 200 dolar seviyesini geçen Ethereum, en çok kazandıran ilk 5 kripto para arasına ilk 10 sıra içerisinde girerken, yatırımcılar kısa zamanda bu kadar büyük bir yükseliş beklemiyordu.

Litecoin fiyatı ne kadar oldu?

Litecoin ise 85 dolar seviyesinde seyreden fiyatıyla beraber kripto para piyasasında yine adından en fazla söz ettirebilen koinlerden birisi oldu. Bitcoin fiyatındaki bu artışlardan hemen sonra kripto para birimleri arasında ilk 10 birim arasında yine %7’den fazla değer kazanarak en fazla değer kazananlardan biri LTC oldu.

Bitcoin neden yükseliyor?

Duygusallık ve eksiklik korkusu (FOMO) genellikle piyasanın yukarı doğru kaymasının nedenidir. Bu hafta gerçekleşen New York’taki Konsensüs konferansı Bitcoin’in ani yükselişinde başka bir faktör olabilir. Geçen yılki konferansın etrafındaki çizelge hareketleri, etkinliğin Bitcoin’in yükselişinin önemli bir yönü olabileceğini gösteren detaylara sahip.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!