Kripto Para Haberleri

Kripto Para Gündeminde Son Dakika!

Fed Başkanı Jerome Powell, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada kısa vadede enflasyonun yükselebileceğini dile getirmişti. Bu açıklama sonrası Bitcoin, düşüş ivmesi yakaladı ve hali hazırda devam eden bir düşüş durumu söz konusu.

Tüketici fiyatlarında var olan artış, Mayıs Ayı itibarıyla %5’e yükseldi ve Ağustos 2008’de gerçekleşen yükselişten sonra son 13 yılın en yüksek seviyesi olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Gelişmeler Bitcoin’i de etkisi altına almış durumda ve 37.273-39.513 Dolar seviyeleri arasında dengesiz bir hareketlilik sergileyen dijital varlık, %2.94’lük bir düşüş yaşadı ve 37.858 Dolar’a geriledi. Toplam piyasa hacmine bakıldığında ise 21 milyar dolarlık bir düşüş yaşandığını görebiliyoruz ve bu düşüş ile birlikte 709 milyar dolar gibi bir toplam piyasa hacmi karşımıza çıkıyor.

İkinci Büyük Dijital Varlık’ta Son Durum

Ethereum, 2.312-2.457 Dolar seviyeleri arasında dalgalı bir hareketlilik sergiledi. Son 24 saatlik hareketliliğe bakıldığında %4’lük bir düşüş karşımıza çıkıyor ve bu düşüş ile birlikte 2.340 Dolar seviyelerine gerilediğini de hatırlatmak gerekiyor. Toplam piyasa hacmi ise %5’lik bir kayıp yaşadı ve bu kayıp ile birlikte 272 milyar dolarlık bir rakam karşımıza çıkıyor.

kriptolar

En Büyük 100 Birime Genel Bakış

Yapılan açıklamalar ve piyasalardaki gelişmeler sonrasında 100 birimden 81 birimin değerinin son 24 saat içerisinde düşüş sergilediğini de görebiliyoruz. düşüş yaşayan para birimlerine bakıldığında ilk on içerisinde yer alan varlıklardan 8’inin büyük bir düşüş yaşadığını da özellikle belirtmek gerekiyor.

Tüm bu gelişmeler toplam piyasa hacmini 1 trilyon 576 milyar dolar ile 1.5 trilyon dolar aralığına taşıdı. Piyasadaki gelişmeler bu şekilde ve Bitcoin ile birlikte Ethereum’da yaşanan düşüş, daha dikkat çekici bir seviyeye ulaştı diyebiliriz. Yıl içerisinde rekor seviyeler gördüğümüz bu dijital varlıklar, an itibarıyla dengesiz ve hareketli bir görüntü sergiliyor.

Yapılan açıklamalar en çok Bitcoin’i etkiledi ve devam eden düşüş ivmesi de yatırımcıları tedirgin ediyor. Gelişmeler var olduğu sürece yine bu ekranda sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu