Bitcoin Haberleri

Kripto para piyasaları FED kararını bekliyor, Bitcoin nasıl etkilenebilir?

Hem kripto para piyasaları hem de geleneksel piyasalar FED’in politika kararını beklemeye başladı. Şu S&P 500 büyük teknoloji şirketlerinin 2021 ilk çeyrek kazançlarını bildirdikleri sezona geldik. Şimdiye kadar, şirketlerin yaklaşık %30’u sonuçlarını bildirdi. Raporlama yapan şirketlerin yaklaşık %88’inin açıklamaları analistlerin beklentilerini geçti. Ancak, bu şirketlerin sadece yarısının hisse senetleri raporlamaların ardından sonra yükseldi.

ABD hisse senedi vadeli işlemleri salı günü rekor seviyelere yaklaştıktan hemen sonra bir gecede düşüş geçti. Dün büyük teknoloji şirketlerinin kazançlarını açıklamaları sonrasında S&P 500 vadeli işlemleri %0,05, Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,1 ve Dow vadeli işlemleri yaklaşık 60 puan kaybetti. Teknoloji devlerinin açıklanan sonuçları oldukça etkileyiciydi ancak yatırımcılar, Hindistan’daki şiddetli salgının dünya geneline sıçrama riskinin yüksek olması nedeniyle ihtiyatlı davranıyorlar. Özellikle, FED bu konuya ilişkin politika duyurusu için hazırlanıyor. Bugün, Federal Rezerv Yönetim Kurulu Başkanı Jerome Powell, kararın açıklanmasından 30 dakika sonra bir basın toplantısı düzenleyecek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin İle Alabileceğiniz 12 Ürün!

Kripto para piyasaları FED kararını bekliyor, Bitcoin nasıl etkilenebilir? –

S&P 500 Rekor Seviyeye Yaklaştı ve Büyük Teknoloji Kazanç Dönemli Geri Geldi

Salı günü Nasdaq Compound endeksi 48,56 puan veya %0,3 düşüşle 14090,22’ye geriledi. Ancak, sadece bir gün önce Nasdaq rekor seviyelerdeydi. Nasdaq pazartesi gününü 14.138,78’lik rekorla sona erdirdi ve 12 Şubat’ta ulaştığı önceki bir tüm zamanların en yüksek kapanışı olan 14.095,47’yi geçti. S&P 500 ise rekor seviyelerden geri çekildi. Özellikle, Pazartesi’nin kapanış seviyesi 4.187,62’den 0,9 puan veya %0,1’in altında bir düşüşle 4186,72’ye geriledi. Dow Jones ise 3,36 puan artışla %0,1’in altında bir yükseliş ile günü 33984,93’te kapadı.

Tower Bridge Advisors’ın baş yatırım sorumlusu James Meyer:

Bu hafta ve bir sonraki haftada açıklanmayan kazançların büyük kısmı açıklanacak. Şimdiye kadar, sonuçlar beklentileri çok aştı. Ancak bu, hisse senedi fiyatlarında büyük bir yükselişe neden olmadı..Bu, analistlerin toparlanmanın gücünü hafife almasına rağmen yatırımcıların yatırım yapmadığı fikrini destekliyor.

2021 1. çeyrek kazançları:

2021 birinci çeyrek kazançlarını bildirenler arasında Microsoft Corporation, Alphabet Inc ve Tesla Inc yer alıyor. Microsoft, bulut bilişim hizmetleri talebi ve video oyun satışlarındaki artış nedeniyle 2018’den beri en yüksek geliri olan profesyonel ve tüketici işletmelerinde muazzam bir büyüme gördü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Bitcoin en yüksek seviye rekorunu kırdı!

Ayrıca Alphabet yani Google, 55,31 milyar dolarlık toplam geliriyle Wall Street beklentilerini adeta uçurdu. Şirket, Google Cloud hizmetinden, YouTube reklamlarından ve Trafik Edinme Maliyetlerinden büyük oranda kar elde etti.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, 438 milyon dolarlık rekor net gelir bildirdi. Ayrıca şirket, hisse başına 93 sent kazançla 10,39 milyar dolarlık rekor bir gelir bildirdi. Tesla, Bitcoin’in (BTC) %10’unu satarak 272 milyon dolarlık net gelir elde etti. Bu da Elon Musk’ın Bitcoin’de klasik pompalama ve satma planına dahil olduğu spekülasyonlarına yol açtı.

FED kararından Bitcoin nasıl etkilenebilir?

Kripto para piyasaları FED kararını bekliyor, Bitcoin nasıl etkilenebilir? –

ABD Merkez Bankası FED bugün akşam saatlerinde toplantı sonuçlarını açıklayacak ve bundan 30 dakika sonra FED başkanı Jerome Powell bir basın toplantısı düzenleyecek. Bu beklentiler ışığında yukarıda bahsettiğimiz gibi geleneksel piyasaların küçük bir aşağı yönde düzeltme yapması kripto para piyasalarında da hissediliyor.

ABD merkez bankasının faiz oranlarını değiştirmemesi bekleniyor, ancak yatırımcılar FED Başkanı Jerome Powell’ın faizlerin ne zaman yükseltileceğine dair olası ipuçlarına ve FED’in varlık satın alma programı hakkında yorumlarına odaklanacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İran hükümeti kripto para madenciliğini adeta yasallaştırdı!

FED faiz kararını değiştirmez ve varlık satın alma programına aynı şekilde devam ederse kripto para piyasalarında herhangi bir olumsuz etkinin olmayacağı düşünülüyor. Yine de yatırımcılar şu anda ihtiyatlı davranıyor ve FED kararını bekliyor. Bu bağlamda bugün, Bitcoin 55.738 dolar ve 53.738 dolar arasında işlem gördü. Bitcoin günlük olarak şu anda %0.40’lık bir değer kaybı yaşadı. Litecoin %1’den fazla, Ripple %2.50 değer kaybetti. En popüler kripto para birimleri arasında Ethereum ve Dogecoin bugün yükseliş kaydetti. Ethereum fiyatı 28 Nisan 2021 Çarşamba günü bu makalenin yazımı sırasında %0.37 ve Dogecoin %15.13 değer kazandı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu