Bitcoin Haberleri

Kripto Para Piyasaları Şokta! Bir Anda 365 Milyar Dolar Silindi

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin kullanarak araba satın alımlarını askıya alacağını tweetledikten sonra yüz milyarlarca dolar kripto para piyasasından silindi.

Coinmarketcap.com’dan alınan verilere göre, Elon Musk’ın duyuruyu yaptığı Perşembe günü erken saatlerde tüm kripto para birimi piyasasının değeri yaklaşık 2,43 trilyon dolardı.

Duyurudan yaklaşık 1 saat sonra kripto para birimlerinin piyasa değeri yaklaşık 2.06 trilyon dolara düştü, böylece bir anda 365.85 milyar dolar silindi. Piyasa şu anda toparlanmaya çalışıyor. Elon Musk’ın tweet’inden bu yana, kripto para piyasasının değeri şu anda 2.235 trilyon dolar değerinde.

Şubat ayında Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve ödemeler için kripto para birimini kabul ettiğini duyurdu.

Elon Musk bugün Bitcoin hakkındaki çevresel endişelerden bahsederek Tesla’nın “Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle de kömür gibi kötü emisyonuna sahip herhangi bir yakıtın olan hızla artan kullanımından endişe duyduğunu” söyledi.

Bitcoin madenciliği endişe olmalı mı?

Bitcoin, bir merkez bankası gibi tek bir otorite tarafından ihraç edilmez. Bunun yerine, madenciler ağı sürdürür. Bitcoin madencileri, Bitcoin işlemlerinin geçmesi için karmaşık matematiksel bulmacaları çözmek için çok fazla enerji gerektiren amaca yönelik tasarlanmış bilgisayarlar kullanır. Bitcoin’in enerji tüketimi bazı ülkelerden daha fazladır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 20.000 dolar rekorunu ne zaman kıracak?

Bu sabah, Bitcoin 24 Nisan’dan bu yana ilk kez %12’nin üzerinde düşerek 50.000 dolar seviyesinin altına düştü. Bu düşüşe rağmen Bitcoin son 12 ayda hala %400’ün üzerinde değer kazandı. Ethereum, XRP ve diğer kripto para birimleri de keskin düştü.

Elon Musk, son aylarda kripto para fiyatları yükseltmeye yardımcı olan Bitcoin ve Dogecoin dahil olmak üzere çoğu kripto paranın büyük bir savunucusu oldu.

btc

Tesla Bitcoin Satacak mı?

Tesla CEO’su, şirketin herhangi bir Bitcoin satmayacağını ve Bitcoin’i madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçer geçmez işlemler için kullanmayı planladığını söyledi.

Bitcoin Neden Konuşuluyor?

Geçtiğimiz yıl Square ve Tesla gibi şirketlerin Bitcoin satın alımlarını açıklamaları ve büyük kurumsal yatırımcıların kripto para alanına girmesiyle Bitcoin ilgi topladı. Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi büyük yatırım bankaları da varlıklı müşterilerinin Bitcoin’e maruz kalmasına izin vermenin yollarını aradılar.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu