Kripto Para Haberleri

Kripto Para Piyasaları Yeni Bir Rekora İmza Attı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın büyük şirketler ile ilgili yaptığı vergi açıklaması sonrası gerçekleşen alımlara bağlı olarak kripto para piyasalarının işlem hacmi 2.5 trilyon doları aştı. Bu tarihi bir rekor ve bugüne kadar görülmemiş bir şey diyebiliriz.

Büyük şirketlerin vergi oranı %28 oranında arttırılacak ve bu haber ile birlikte kripto para piyasalarında inanılmaz bir hareketlilik yaşandı. Biden’ın bu konuşması sonrası alımlar arttı ve hareketlilik sonrası toplam işlem hacmi de artış gösterdi.

Bu tür gelişmeler dijital varlık piyasasını doğrudan etkiliyor ve zaten piyasa değerindeki değişime bakıldığında bunu sizler de net bir şekilde fark ediyor olacaksınız. Hali hazırda hareketlilik sürüyor ve bu etkinin ne zaman azalacağını ön görmek de pek mümkün değil.

7 Ocak’ta 1 Trilyon Dolar!

Kripto Para Piyasası

Kripto para piyasalarının geçmişine bakıldığında 7 Ocak tarihinde toplam piyasa hacminin 1 trilyon dolar olduğunu görebiliyoruz. az önce de ifade ettiğimiz gibi yeni rakam gerçek bir rekor ve u denli artış göstermesi de beklenen bir durum değildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Apple, 1.5 Milyar Dolarlık Kripto Para Soygununu Önledi

15 Şubat’a bakıldığında ise bu rakamın 1.5 trilyon dolar olduğunu görebiliyoruz. 10 Nisan’da ise 2 trilyon dolar sınırına yaklaştığını belirtmek isteriz. Kripto para piyasaları her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih ediliyor ve yapılan alımların sayısı ve gücü arttığı takdirde haliyle piyasa değeri ve işlem hacmi de artış gösteriyor.

Bitcoin, piyasanın en önemli dijital varlıklarından biri ve hatta sektörü domine ettiği gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bu gerçek ile birlikte Ethereum’un gücünü de göz ardı etmemekte fayda var. Pazar payını birlikte bölüşüyorlar ve her geçen gün listedeki yerini biraz daha güçlü kılıyorlar. Üstelik bu iki varlığın kurumsal yatırım desteği ile birlikte çok daha muazzam bir seviyeye ulaştığını da unutmayalım. An itibarıyla gelişmeler bu şekilde ve gündeme damga vuran haberler ve gelişmeler var olduğu sürece yine bu mecra aracılığı ile aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Trendleri Nelerdir?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu