Kripto Para Haberleri

Kripto Para Piyasalarında Hareketlilik

Kripto para piyasalarını genel bir bakış ile karşınızdayız. Her geçen gün dalgalı grafikler ve sert düşüşler ile gündem yaratmayı başaran büyük bir piyasadan söz ediyoruz. Hangi varlığın ne yapacağı belli olmuyor en büyük risk barındıran varlıklar, yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Pazartesi gününe dönüp baktığımızda para piyasalarının günlük %3.52 artışa imza attığını net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu yükseliş ile birlikte piyasa değerinin toplam 1.38 trilyon dolar seviyesine çıktığını da unutmamak gerekiyor. Bir önceki gün ile kıyas yapıldığında %5 artış gösterdiğini ve beklenenin üzerine çıktığını da söylemek mümkün. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise Bitcoin’de meydana gelen yükseliş diyebiliriz.

Bitcoin, bir kez daha 34.000 Dolar seviyesini yakaladı ve yatırımcılarına derin bir nefes aldırmayı başardı. Ethereum’a bakıldığında ise son 24 saatlik süre zarfında %5’lik bir yükseliş kaydettiğini de 1971 Dolar’a yükseldiğini söylemek mümkün. İşte tüm bu artışlar ile birlikte piyasa değeri de katlanıyor ve her geçen gün biraz daha yükseliyor.

Kripto Para Piyasası Güven Vermiyor!

Kripto Para Piyasası

Bu ani yükseliş ve günlük karlılığın devamında ne yazık ki güven veren bir piyasalara tanıklık edemiyoruz. Yapılan anketler hali hazırda çok sayıda insanın kripto varlıklara ve piyasalara güvenmediğini gözler önüne seriyor. Risk almayı sevenler için harika bir yatırım fırsatı ve yatırımcılar da bu durumun farkında görünüyorlar.

Geleneksel piyasalarda kazancınız ve kaybınız, dijital piyasalara kıyasla daha düşük ve telafi edilebilir şekle olacaktır. Ancak dijital varlıklar için aynı şeyi söylemek ne yazık ki mümkün değil. Risk barındıran piyasalarında günlük hareketlerine bakıldığında ne demek istediğimizi sizler de çok daha iyi anlamış olacaksınız.

Bunun en çarpıcı örneklerinden bir tanesi ise Bitcoin olacaktır. Bu yıl içerisindeki en dengesiz varlıklardan biri ve yaşadığı tarihi yükseliş sonrası yine tarihi bir düşüşe imza attı ve piyasadaki dengeleri de değiştirdi. Her yatırım aracında ve piyasada risk barındıran unsurlar vardır ve dijital varlıklar da bu konuda başı çekiyor diye düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu