Kripto Para Haberleri

Kripto Para Piyasalarında Son Durum

19 Mayıs itibarıyla kripto para piyasalarındaki büyük düşüş hız kesmeden devam ediyor. Elon Musk’ın açıklamaları ile birlikte başlayan düşüş, yalnızca Bitcoin’i değil, birçok farklı para birimini de etkisi altına almış durumda. Bitcoin, kısa süre içerisinde 40.000 Dolar seviyesine kadar geriledi ve hali hazırda devam eden düşüş eğilimini de es geçmemekte fayda var.

Ethereum ise 3.000 Dolar seviyesinin altına geriledi ve düşüş ivmesini de sürdürüyor. En fazla değer kaybı yaşayan ve yatırımcılarını üzen para birimi ise Shiba oldu ve hali hazırda sosyal medyada en çok konuşulan ve adı geçen varlık olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Bitcoin:

Bitcoin

Bizler bu yazıyı yazarken %10’luk bir düşüş ile 40.000 Dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, Elon Musk’ın açıklamalarından en çok etkilenen varlık oldu. Tesla Bitcoin sattı haberi de gündeme damga vurmayı başardı fakat kısa bir süre önce Elon Musk’ın bu haberi yalanladığını da hatırlatmak isteriz.

Ethereum:

Ethereum

Piyasaların en büyük ikinci varlığı olan Ethereum ise %15’lik bir düşüş ile 3.000 Dolar’ın altına geriledi. Piyasalarda hali hazırda devam eden sert düşüş birçok yatırımcıyı olumsuz etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BitGo, Portföy Yönetim Platformu Lumina'yı Satın Aldı

Litecoin:

Litecoin

%12.9’luk düşüş ile birlikte 266 Dolar seviyesine gerileyen Litecoin de Bitcoin’in düşüşüne ortaklık ediyor.

Son olarak Coinbase hisselerinin çakıldığını da hatırlatmak isteriz. Analistler,i bu sert düşüşün daha uzunca bir süre devam edeceğini dile getiriyor. Alım yapmak isteyen yatırımcılar için güzel bir fırsat gibi görünse de elinde çok sayıda dijital varlık bulunduran yatırımcılar için sıkıntılı bir süre olduğunu söylemek mümkün.

Tesla ve Musk Etkisi devam Ediyor

Az önce de ifade ettiğimiz gibi Tesla’nın Bitcoin sattığı haberi ve Elon Musk’ın bitcoin ödemelerini durdurması da sert düşüşteki en önemli nedenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Hali hazırda devam eden düşüş, yatırımcılar için bu haftayı daha sıkıntılı ve zorlu bir süreç ile karşı karşıya getirecek gibi görünüyor ve bizler de takipte olacağız.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu