Kripto Para Haberleri

Kripto Para Piyasalarındaki Büyük Risk Ne?

Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu, kripto para piyasalarındaki büyük riski değerlendirdi ve yatırımcıları uyardı. Eğer vergi sisteminde düzenleme yapılmazsa ve yine bu piyasaların denetimi sağlanmazsa oligopoli yaratılması söz konusu olabilir. Peki oligopoli nedir?

Büyük yatırımcıların pazarı kontrol altına alması durumu ve varlıklar ile diledikleri gibi oynamaları durumu şeklinde basit bir tanımlama yapılabilir. Dijital varlıkların ilerleyen dönemlerde bozguna uğrayacağı ve denetim sağlanmazsa tüm yatırımcıların zarar göreceği ifade ediliyor ve bu gerçekten büyük bir risk.

Hali hazırda birçok hükümetin en önemli hedefi de bu piyasayı denetim altında tutmak ve varlık giriş çıkışlarını da kontrol altına alabilmektir. Henüz bunu başarabilen bir ülke ne yazık ki mevcut değil ancak atılan adımların gayet profesyonelce ve sağlıklı adımlar olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz.

Risklerle Baş Edilemiyor!

risk

Denetim mekanizması güçlü değil, vergilendirme sistemi zayıf ve hatta yok da diyebiliriz. güvenlik önlemleri üst düzey seviyede gibi görünse de hali hazırda en çok dolandırıcılığın yaşandığı ve kara para aklanan yer olarak soğuk cüzdanları göstermek mümkün. Peki bu sorunlar ileride ne gibi problemlere sebebiyet verecek?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Airdrop ve Bounty Dolandırıcılıklarından Nasıl Kaçınabiliriz?

Fitch, riskin ço büyük olduğunu ve yalnızca piyasalar için değil, aynı zamanda yatırımcılar için de ciddi sorunların var olduğunu ifade ediyor. bunu aslında yalnızca Fitch isimli kuruluş değil, birçok uzman ve analist de sık sık dile getirmeye devam ediyor.

Yakın gelecekte neler olacağını ön görmek artık pek de zor değil. Elon Musk da bunun farkına varmış durumda ve anlamsız açıklamalarına hız kesmeden devam ediyor. Yatırımcılar büyük risk altında ve denetimin olmadığı zayıf bir sistemde yatırımlarını yapmaya devam ediyorlar. İlerleyen yıllarda dijital paralar dünya ekonomisine hükmedecek diyenlerin yanı sıra dijital varlıkların yok olup gideceğini ifade edenler de var. Neler olup biteceğini bizler de en az sizin kadar meraklı ve heyecanlı bir şekilde bekliyor ve aynı zamanda yakından takip ediyoruz.

İlgili İçerik: 2021 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi 10 Kripto Para Birimi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu