Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasası Alarm Veriyor: İşte Güncel Durum...

Kripto Para Piyasası Alarm Veriyor: İşte Güncel Durum...

Analiz

Ani bir çöküşle sarsılan kripto para piyasasında neler oluyor? İşte Bitcoin ve altcoin fiyatlarında son gelişmeler...

Kripto Para Piyasası Alarm Veriyor: İşte Güncel Durum...
Hızlı İçerik

Bitcoin'in ani düşüşleri, son 24 saatte birkaç borsada yaşanan ani bir çöküşle devam etti. Bitcoin fiyatı, iki ayın en düşük seviyesi olan 25.300 dolara geriledi. Ancak birçok altcoin, BTC'den bile daha fazla düşüş yaşadı. Bunlar arasında XRP, LTC, BCH ve XLM yer aldı. 

Bitcoin

Kripto Para Piyasası Alarm Veriyor: İşte Güncel Durum...

Bitcoin fiyatı, pazartesi günü birkaç günün en yüksek seviyesi olan 29.700 dolara ulaştı. Avrupa, salı günü Euronext Amsterdam'da ilk spot Bitcoin ETF'nin listesini gördüğünde daha olumlu haberler geldi.

Bununla birlikte BTC ETF'leri, "sell-the-moment" olayları gibi görünüyor. Varlık daha da güneye gitmek yerine zemin kaybetmeye başladı. Perşembe günü Bitcoin fiyatı, 29.000 doların altında işlem gördü. 

Fakat tablo, son 24 saatte daha da kötüleşti. Bu kez Bitcoin, Coinbase de dâhil olmak üzere birçok borsada iki ayın en düşük seviyesi olan 25.300 dolara geriledi.

O zamandan beri hafif toparlanmasına rağmen Bitcoin fiyatı, hala günlük olarak yüzde 7'den fazla kayıp yaşamış durumda. 570 milyar doların üzerinde olan piyasa değeri, şimdi 515 milyar doların altında yer alıyor. Bitcoin'in altcoinler üzerindeki hâkimiyeti de darbe aldı ve CoinMarketCap'ta yüzde 48,4'e düştü.

Altcoinler

Kripto Para Piyasası Alarm Veriyor: İşte Güncel Durum...

Tipik olarak Bitcoin'de büyük bir çöküş olduğu zaman altcoinler de aynı derecede, hatta daha kötü zarar görüyor. Ethereum fiyatı yüzde 6 düştü ve 1.700 doların altında işlem görüyor. ETH fiyatı, sadece birkaç gün önce 1.850 doların üzerindeydi.

BNB, Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Polygon ve Shiba Inu benzer oranlarda düşüş yaşadı. XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash'ten ise daha fazla kayıp geliyor. Hepsi çift haneli kayıplar yaşadı. XRP fiyatındaki yüzde 15'lik düşüş, kripto para biriminin fiyatını 0,5 dolara düşürdü.

Diğer birçok düşük ve orta hacimli altcoin de yüzde 5 ila yüzde 10 arasında bir düşüş yaşadı. Bu nedenle kripto para piyasasının toplam değeri, sadece bir günde 70 milyar dolar düşüş ile 1.060 trilyon dolara geriledi. Metrik, salı gününden bu yana 100 milyar dolardan fazla kayıp gördü.

Kripto Para Piyasası Alarm Veriyor: İşte Güncel Durum... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar