Kripto Para Haberleri

Kripto para piyasası milyarlarca dolar değer kaybetti!

Kripto piyasasının son zamanlardaki en yüksek düşüşü yaşandı, son 24 saat içinde pazarın dramatik bir şekilde düştüğü görüldü. Yükseliş salgını umuduyla pek çok meraklıyı ve hatta bazı uzmanları bile kripto para yatırımı yapmaya iten kripto para piyasası, toplamda 143 milyar dolara ulaşan yeşilliğin tadını çıkardılar. Kısa süre sonra, pazar, büyük kripto paraların fiyatları da düşmeye başladığından birkaç dakika içinde 141 milyar dolardan 130 milyar dolara düştü.

Yazma sırasında, piyasa hacmi bundan daha da fazla düştü: bir tasarruf lütfu olabilecek 130 milyar dolarlık hacmin altına 127.091.116.029 $’a seviyesine kadar düşüş gördü. Kripto piyasasının 21-23 Şubat arasındaki ralli gösterisinin tüm izleyiciler için bir rahatlama olduğu göz önüne alındığında, günümüzün feci kripto para hacmi ve kripto para fiyatı düşüşü kesinlikle piyasayı kesinlikle piyasadaki oluşan güveni tekrar düşürdü. En uzun kripto kışı, henüz bitmeye hazır değil.Kripto para piyasası milyarlarca dolar değer kaybetti! - Koinbox.Net

Geç saatlerde, fiyatlar yükselse bile, Bitcoin 4200$ ‘lık direnç seviyesini geçmeyi başaramadı. Uzmanlar, altkoinlerin, kripto para hacminin ve Bitcoin fiyatının tekrar düşmesine neden olmuş olabileceğine inanıyor. Ancak, kesinlikle büyük düşüş olduğu ortada. Tüm umudun kaybolduğu anlamına gelmez ancak büyük bir kayıp yaşanmasına bağlı olarak kayıpların yatırımcılar üzerinde yarattığı etki hiç de az değil.. Teknik analist DonAlt’in bu düşüş hakkında söyleyecekleri şunlardı;

Geçen hafta boyunca yaşanan artışlar, tekrar altkoinlerin fiyatının düşmesi ile Bitcoin fiyatının düşmesine ve piyasa hacminin milyarlarca dolar değerinde değer kaybetmesine neden oldu. Kripto para fiyatlarını ve kripto para piyasası hacmini düşüren neden altkoinler oldu.

Aslında, geçen hafta, ekonomist Alex Kruger de kripto borsalarındaki düşük hacmine işaret ederek benzer bir görüş ifade etmişti. Bitcoin 4200$ seviyesinden sonra 3000$’a kadar düşebilecek olduğunu iddia etmişti ve bazı yatırımcılar bu açıklamalara kısa süre içerisinde tepki göstererek, fiyatların düşmeyecek olduğunu, piyasanın fiyat artışları ve piyasa hacmi artışları ile birlikte tekrar rekor seviyesine kadar ulaşabilecek olduğunu iddia etmişti.

Bitcoin‘in fiyatı sadece 5 dakika içinde yaklaşık 500 dolar kadar düştü. Yazma sırasında, %5.1 oranında düşüş kaydederek 3.786.98$ ‘dır. Düşüş, bir süredir kripto para sahiplerini üzdü ve piyasada beklenmedik bir ortam yarattı.

Kripto para piyasası milyarlarca dolar değer kaybetti! - Koinbox.Net
Bitcoin Monakgo

Bazı kripto para yatırımcılarına göre, kripto para fiyatlarının aşırı oranda düşmesine sebep olan bu düşüşlerin arkasında altkoinler var gibi dururken, yatırımcıların fiyatlar konusunda yükseliş tahmininin tutmayarak düşüş yaşanması kripto para fiyatlarının bir süre boyunca kötü gidişatının devam edeceği ve piyasada yeniden alım yapan tüm yatırımcıların fiyatların düşmesine bağlı olarak değer kaybından dolayı piyasaya olan güvenlerinin kaybı ile sonuçlanmışa benziyor.

Bitcoin fiyatının altkoinler nedeniyle düştüğü iddiaları bazı kripto para yatırımcısı kimselere göre, Bitcoin’in piyasada egemen olmadığı, piyasada egemen olanların sadece piyasayı yönetebilecek kadar güçte olan ve milyonlarca dolarlık değere sahip yatırımlara sahip kişiler olduğunu düşünüyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu