Kripto Para Haberleri

Kripto para piyasası toplam hacmi 184 milyar dolara geriledi

Kripto para piyasası toplam hacminde olan gerileme 4 milyar dolar daha artarak 184 milyar dolara geriledi. Bitcoin ve Bitcoin Cash için yaşanan düşüşlerin kısa bir süredir tüm piyasada etkili olması ve piyasada olan güveni azaltarak, satışların artmasına sebep olarak gösterilmesi sonrasında piyasa hacminde düşüşler yaşanmaya başlamıştı. Bitcoin Cash %20’lerden daha fazla değeri 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde kaybetmesinin hemen ardından XRP’de %13’leri aşan kayıpların meydana gelmesi sonrasında piyasa hacminin gerilemesi de buna bağlı bir çizgi halinde 4 milyar dolar düştü.

184 milyar dolarlık piyasa hacminin son derece kritik bir seviyede olan rakam olması ve güven vermiyor olmasını neden olarak göstererek, Bitcoin fiyatının düşmeye devam edeceğini savunanların sayısının bir o kadar artış gösterdiği son saatler, yatırımcılar açısından kritik bi seviyenin 210 milyar dolar ve altında olan piyasa hacmi seviyeleri olduğunu doğruladı. Bitcoin Cash ve Bitcoin düşüşlerinin hemen arkasından Litecoin değer kaybının %17’leri görmesi ile birlikte piyasa hacminin 25 milyar doları bulan 24 saatlik kaybı korkutucu olduğundan dolayı satışlar hızlanarak arttı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ''Kripto Paralar Ekonomik Tehdit Değil''

Bitcoin yükselmeden piyasa düzelmez

Bitcoin fiyatının devam eden düşüşler olması durumunda sonuçların piyasa hacmi ve diğer koinler açısından kritik olabilecek olduğu artık kesinleşti. Bitcoin yükselmeden piyasa hacminin düzelmesi mümkün değil iken, en fazla 10 milyar dolarlık bir artışın gelecek saatlerde yaşanabilecek olması, Bitcoin Cash ve XRP’de yaşanacak olan fiyat artışlarına bağlı olarak değişebilir.

Bitcoin fiyatının gelecek 1.5 ay içerisinde yükselmemesi durumunda tekrar piyasa hacminin bu kadar büyük bir seviyeye gerilemesi durumu gerçek olur mu? Sorusu ise olabilir de, olmayabilir de olarak verilebiliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu