Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasası Zorlanıyor: Tasfiyeler Oldukça Fazla...

Kripto Para Piyasası Zorlanıyor: Tasfiyeler Oldukça Fazla...

Analiz

Son 24 saat içinde tasfiyeler 47.39 milyon dolara kadar ulaştı. İşte detaylar...

Kripto Para Piyasası Zorlanıyor: Tasfiyeler Oldukça Fazla...
Hızlı İçerik

Kripto piyasası, altcoinlerin aşağı yönlü harekete öncülük etmesiyle birlikte yaygın bir düşüş gördü. Bitcoin (BTC) bile, şu anda olumsuz trendden etkilenen gerilemeden muaf değil. Basın zamanında, Bitcoin'in fiyatı günlük %1,95'lik bir düşüşü yansıtarak 28.500 dolar civarında konumlanıyordu. Bu durumun ortasında, varlığa büyük bahis oynayan kişiler bu düşüşün etkisini yaşıyordu.

Coinglass verileri, toplam tasfiyelerin %90'ının uzun vadeli işlemlerden kaynaklandığını ve fiyat artışlarının beklendiğini ortaya koydu. Tasfiye, bir borsanın, tacirin başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen tükenmesi nedeniyle tacirin kaldıraçlı pozisyonunu kapatmaya zorladığında ortaya çıkar.

24 saat içinde tasfiyeler 47.39 milyon doları buldu ve bunun 44.22 milyon dolarını long tasfiyeler oluşturdu. Short tasfiyeler ise 3.17 milyon dolardı.

Kripto Para Piyasası Zorlanıyor: Tasfiyeler Oldukça Fazla...

Son tasfiye olayından sonra, Bitcoin (BTC) tüccarları temkinli bir yaklaşım benimsiyor gibi görünüyordu. Tüccarlar, long pozisyonlar başlatmak yerine short pozisyonlarla ilgileniyorlardı. Coinglass'tan alınan veriler, kısa pozisyonların toplamın %52,82'sini oluşturduğunu ve %47,16'yı oluşturan uzun pozisyonları geride bıraktığını gösterdi.

Bitcoin Geri Dönecek Mi?

Bu haftanın başlarında SimonaD adlı bir analist, Bitcoin'in Harcanmamış İşlem Çıktısı [UTXO] ile ilgili CryptoQuant hakkındaki bakış açısını paylaştı. UTXO, bir işlem tamamlandıktan sonra kalan kripto para birimini vurguladı. Analistin gözlemlerine göre, kârlı durumda olan Bitcoin (BTC) UTXO'ların oranı %79,53'e ulaşmıştı. Bununla birlikte, tarihsel eğilimler dikkate alındığında, önemli bir UTXO değeri her zaman kârlı fiyat değişimleriyle ilişkili olmayabilir.

Ayrıca şunları yazdı:

“Genellikle, UTXO'ların kâr yüzdesinin yüksek olması, önümüzdeki dönemde satış yapma riskimiz olduğunu düşündürebilir. Direnç olarak hareket ettiğinde, bir fiyat gerilemesi yaşadık.”

Bitcoin fiyatındaki son düşüş, bu faktöre ve daha geniş piyasa duyarlılığına bağlanabilir. Ancak Bitcoin'in UTXO'sunun kârlı durumda olan kısmında düşüş yaşandı. Şu anda bu rakam %73 seviyesinde. Bu kayma, Bitcoin'in değerinde bir canlanma potansiyeli olduğunu düşündürebilir.

Kripto Para Piyasası Zorlanıyor: Tasfiyeler Oldukça Fazla...

Bununla birlikte, diğer birçok unsurun Bitcoin (BTC) değerini etkileme potansiyeline sahip olduğunu ve olumsuz ya da olumlu etki olasılığını taşıdığını kabul etmek oldukça önemlidir diyebiliriz.

Kripto Para Piyasası Zorlanıyor: Tasfiyeler Oldukça Fazla... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar