Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 1 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 1 Eylül 2023

Analiz

Grayscale zaferinin ardından Bitcoin fiyatı, tüm kazançlarını silerek 26.000 doların altında haftalık en düşük seviyeye geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 1 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Grayscale'in SEC'e karşı zafer kazanmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatının 28.000 doların üzerindeki rallisi kısa sürdü çünkü varlık 26.000 doların altına düşerek tüm kazanımlarını kaybetti.

Çoğu altcoin de kırmızının derinliklerinde yer alıyor. Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) fiyatları bir gecede yüzde 5'ten fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 1 Eylül 2023

Günlerce 26.000 dolar civarında yatay işlem gördükten sonra Bitcoin, Grayscale'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan hukuki mücadelesinde zafer kazanmasının ardından nihayet Salı günü bir hamle yaptı. ABD'li bir yargıç, kripto varlık yöneticisinin yanında yer aldığında, Bitcoin fiyatı saatler içinde 2.000 doların üzerinde bir artış yaşadı ve birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 28.000 doların üzerine çıktı.

Fakat bu yükseliş kısa sürdü. Bitcoin fiyatı, yerel zirvesinin hemen ardından değer kaybetmeye başladı ve dün sabah 1.000 dolar geriledi. Fakat en kötüsü henüz gelmemişti. Kripto para birimi, dün gece geç saatlerde bir saat içinde yaklaşık 1.500 dolar kaybederek başka bir düşüş yaşadı ve haftalık en düşük seviye olan 25.700 dolara geriledi.

O zamandan bu yana hafif toparlanmasına rağmen Bitcoin fiyatı, hala 26.000 doların biraz altında yer alıyor ve günlük olarak yaklaşık yüzde 5 düşüş yaşıyor. Piyasa değeri 505 milyar dolara gerileyen Bitcoin'in altcoinler üzerindeki hâkimiyeti ise yeniden yüzde 48,4'e düşmüş durumda. 

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 1 Eylül 2023

Altcoinler, hafta ortasında kayda değer fiyat artışları ve son 24 saatteki benzer düşüşler ile Bitcoin'in son zamanlardaki performansını taklit etti.

Ethereum (ETH) fiyatı yükseliş sırasında 1.750 doları aştı ancak şu an itibariyle 1.650 dolara geriledi. Son 24 saat içinde BNB, XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) ve Shiba Inu (SHIB) fiyatları yüzde 3-5 oranında değer kaybetti.

Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinlerden ise daha da fazla kayıp geliyor. Hepsi yüzde 5-7 oranında düşüş yaşadı.

Toncoin (TON) ve TRON (TRX), büyük altcoinler arasında küçük kazançlar elde eden birkaç istisna arasında yer alırken, orta büyüklükteki altcoinler arasında bulunan Maker (MKR)  yüzde 6'dan fazla artış gösterdi.

Genel olarak bakıldığında kripto para piyasasının toplam değeri bir günde 40 milyar dolar düştü ve Grayscale'in zaferinden önceki 1.050 trilyon dolar seviyesine geri döndü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 1 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar