Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Ekim 2023

Analiz

Altcoinler kan kaybederken Bitcoin (BTC) fiyatı 28.000 doları hedefliyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte birkaç yüz dolar düştü ancak tüm kayıpları telafi etti ve hatta 28.000 dolara doğru yöneldi.

Aynı zamanda altcoinlerin çoğu bir kez daha kırmızı renkte ve Ethereum (ETH) fiyatı 1.600 doların altına düşüyor.

Bitcoin 

Geçen iş haftasının sonunda 28.000 dolar seviyesini aşamayan Bitcoin (BTC) fiyatı, cuma günü sert bir düşüşle güneye doğru 27.200 dolara geriledi. Fakat boğalar hızla sahneye çıktı ve daha fazla düşüşe izin vermedi.

Kripto para birimi kaybettiği değeri geri kazanmaya başladı ve Cumartesi günü 28.000 doların üzerine çıktı. Aynı senaryo, Bitcoin fiyatının bu çizgiyi kararlı bir şekilde ele geçirmeyi başaramaması ve hemen altına geri dönmesiyle bir kez daha tekrarlandı. Bitcoin fiyatı, pazar gününü ve pazartesi gününün çoğunu orada geçirdi.

Dün gece varlık birkaç yüz dolar düştüğünde daha fazla dalgalanma yaşandı ancak bir kez daha sıçradı ve şu anki seviyesi olan 27.700 dolara yükseldi. 

Bitcoin'in piyasa değeri 540 milyar dolar civarında kaldı ancak altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yeniden artıyor. Metrik, geçtiğimiz hafta içinde yaklaşık yüzde 1 artış gösterdi ve CMC'de yüzde 50'nin üzerinde ayların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Altcoinler 

Altcoinler dün küçük düşüşler kaydetti ve günlük ölçekte durum o kadar da kötü olmasa da senaryo bugün daha da fazla kayıpla bir kez daha tekrarlandı.

En büyük altcoin güneye doğru ilerliyor. Ethereum (ETH) fiyatı bir kez daha yüzde 1'in biraz üzerinde düşüş yaşadı ve şu anda 1.600 doların biraz altında işlem görüyor. XRP, Solana (SOL), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) bir günde yüzde 3'e kadar geri çekildi.

Cosmos (ATOM) ve Tezos (XTZ) ise sırasıyla bir gün içinde yaşadığı yüzde 4,5 ve yüzde 7 artış ile birkaç istisna arasında yer alıyor.

Bununla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri, her gün birkaç milyarın kaybolduğunu gördü ve 1.080 trilyon dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar