Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Kasım 2023

Analiz

BlackRock'ın spot Ethereum ETF başvurusu üzerine ETH fiyatı 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. BTC fiyatı ise 38.000 dolardan önemli ölçüde geri çekildi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı 38.000 dolar seviyesini kırmak için elinden geleni yaptı ancak durduruldu ve ardından gelen ret, varlığı güneye sürükledi.

Beklendiği üzere Ethereum (ETH), büyük altcoinler arasında en iyi performansı sergileyen varlık oldu. Ethereum Classic (ETC) ve Lido DAO (LDO) gibi diğer ilgili altcoinler de yükselişte.

Bitcoin

Bu haftanın başlarında Bitcoin (BTC) fiyatı 35.000 doları aşmak için mücadele etti ve hatta birkaç kez 34.500 dolara geriledi. Fakat Salı günü varlık 36.000 dolara yükseldiğinde tablo değişmeye başladı.

Kısa bir geri çekilmenin ve yaklaşık 35.000 dolarda geçirilen birkaç günün ardından varlık, Çarşamba ve Perşembe günü geç saatlerde saldırıya geçti. Boğanın fiyat artışı, 18 ayın en yüksek seviyesi olan 38.000 doların görülmesiyle sonuçlandı.

Yine de ayılar hareketi durdurdu ve daha fazla yukarı yönlü harekete izin vermedi. Bitcoin fiyatı şiddetle reddedildi ve saatler içinde 2.000 dolardan fazla geri çekildi. Yine de kripto para birimi toparlanmayı başardı ve şu anda 36.500 dolarda bulunuyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 710 milyar doların üzerinde kaldı ancak altcoinler üzerindeki hâkimiyeti büyük bir darbe aldı ve CMC'de yüzde 51,2'ye düştü.

Altcoinler

Şüphesiz dün en önemli haber dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock'tan geldi. Şirket, Delaware'de iShares Ethereum Trust'ı tescil ettirdi. Bu da spot Ethereum ETF başlatmak için başvuruda bulunduğunu gösteriyor.

Bunun Ethereum (ETH) fiyatı üzerinde çarpıcı bir etkisi oldu ve varlık saatler içinde 200 doların üzerinde artış yaşadı. Sonuç olarak ETH fiyatı bugün erken saatlerde 2.100 doların üzerinde 7 ayın zirvesini gördü. Ethereum Classic (ETC), Optimism (OP) ve Lido DAO (LDO) gibi Ethereum ile ilgili diğer kripto para birimlerinin değerinde de patlama yaşandı. LDO fiyatında günlük artış yüzde 22 oranındadır.

Solana (SOL), Polygon (MATIC), Cardano (ADA), BNB ve TRON (TRX) de yeşil renkte. Buna karşılık Chainlink (LINK), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Toncoin (TON), Shiba Inu (SHIB), Bitcoin Cash (BCH) ve Avalanche (AVAX) yüzde 4'e kadar geriledi. Üstelik XRP fiyatı yüzde 7 oranında düşüş yaşadı ve şu anda 0,65 dolarda bulunuyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri yaklaşık 20 milyar dolar arttı ve 1,4 trilyon dolardan biraz uzakta.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 10 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar