Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Aralık 2023

Analiz

XRP, ADA, DOT ve LINK fiyatları sert düşerken kripto para piyasası günde 80 milyar dolar değer kaybetti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri son 12 saat içinde daha da kötüye gitti ve 3.000 dolarlık devasa bir düşüşle varlığı haftanın en düşük seviyesine itti.

Birçok altcoin daha da sert darbe aldı. XRP, Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), Litecoin (LTC), Universe Coin (UNIS), Bitcoin Cash (BCH) ve diğerleri günlük yüzde 5'ten fazla kayıp yaşadı.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) için Aralık ayının başlangıcı oldukça etkileyiciydi. Varlık, yılın son ayına 38.000 doların altında girdi ancak hızla ivme kazandı ve dört gün içinde kendisini 40.000 doların ve hatta 42.000 doların üzerinde buldu.

Boğalar ilerleyen günlerde de momentumunu sürdürdü ve 6 Aralık'ta Mayıs 2022'den bu yana ilk kez 44.000 doların üzerine çıktı.

Birkaç gün süren yatay ticaretin ardından kripto para birimi, Cumartesi sabahı başka bir yükseliş başlattı ve 19 ayın yeni zirvesi olan 44.700 dolara ulaştı. Hafta sonunun geri kalanı daha az dalgalı geçti ve Bitcoin fiyatı 44.000 dolar civarında kaldı.

Fakat Pazartesi günü, Bitcoin fiyatını 41.000 doların altına iten bir düşüş ile ​​başladı. Bununla birlikte varlık, günlük kayıpların bir kısmını telafi etti ve şu anda 42.000 doların üzerinde duruyor. Bu dalgalanma, günlük ölçekte 400 milyon doların üzerinde tasfiye edilen pozisyonlarla aşırı kaldıraçlı yatırımcılara zarar verdi.

Bitcoin'in piyasa değeri 830 milyar doların altına düştü ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti CMC'de hala yüzde 52,4 seviyesinde bulunuyor.

Altcoinler

Bitcoin gibi çoğu altcoin de aşırı dalgalanmalarla karşı karşıya. Bu durumda kırmızı neredeyse tüm grafikleri ele geçirdi.

Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 4'ün üzerinde düşüşle 2.250 doların altında bulunuyor. BNB, Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polygon (MATIC) ve Shiba Inu (SHIB) benzer yüzdelerde düşüşler gördü.

XRP, Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), Litecoin (LTC), Uniswap (UNI), Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM) ve diğerlerinden daha fazla günlük kayıp geliyor. Bu durumlarda düşüşler yüzde 5-7 civarındadır.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir noktada 80 milyar dolardan fazla kayıp gördü ve 1.640 trilyon dolardan 1.560 trilyon dolara düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar