Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 27.000 dolara düşerken kripto para piyasası günde 40 milyar dolar kaybetti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Piyasa genelindeki fiyat düşüşlerine birkaç gün direndikten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı da yüzde 2'lik bir düşüşle 27.000 dolara geriledi. 

Altcoinler bir kez daha kırmızı renkte. Bu da kripto para piyasasının toplam değerine zarar verdi. Metrik 2-3 gün içinde 40 milyar doların üzerinde düşüş gösterdi.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı geçen Perşembe günü 28.000 dolardan reddedildi ve bu da onu hemen Cuma günü 27.200 dolara itti. Fakat boğalar Cumartesi günü gaz pedalına bastı ve Bitcoin fiyatını 28.000 doların üzerine çıkaran başka bir yükseliş başlattı.

Bu girişim pek başarılı olamadı ve Bitcoin fiyatı hafta sonunu geçirdiği 28.000 doların biraz altına geriledi. Pazartesi de benzer bir volatilite eksikliğiyle başladı ancak kripto para birimi, günün ilerleyen saatlerinde değer kaybetmeye başladı.

Bitcoin fiyatı dün 27.500 dolara ulaştı. Son 24 saat, varlık için pek de iyi olmadı. Bitcoin fiyatı, 10 günün en düşük seviyesi olan 27.000 dolara geriledi ve şu anda da bu seviyede bulunuyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 530 milyar doların altına düştü. Fakat altcoinler üzerindeki hâkimiyeti hala yüzde 50'nin üzerinde görünüyor. 

Altcoinler

Altcoinler son birkaç gündür pek keyif almıyor ve neredeyse tüm grafiklerde kırmızı hâkim durumda. Ethereum (ETH) fiyatı bu hafta başında 1.700 dolara yakın işlem gördü ancak günlük yüzde 2'lik bir düşüşün ardından şu anda 1.550 dolara gerilemiş durumda.

BNB fiyatı günlük yüzde 1,5'lik mütevazı bir düşüşün ardından 200 doların altına düşmeye yakın görünüyor. XRP fiyatı son 24 saat içinde yüzde 3'ten fazla değer kaybettiği için 0,5 doların altına düştü.

Solana (SOL), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polkadot (DOT) ve Polygon (MATIC), büyük altcoinler arasında oldukça kırmızı renkte.

Avalanche (AVAX) ve Cosmos (ATOM) gibi altcoinlerden daha fazla kayıp geliyor. Her ikisi de yüzde 5'in üzerinde düşüşle sırasıyla 9,3 ve 6,6 dolara geriledi.

Kripto para piyasasının toplam değeri, iş haftasının başından bu yana 40 milyar doların kaybolduğunu gördü ve CMC'de 1.050 trilyon dolara geriledi. 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar