Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Kasım 2023

Analiz

FTT, kripto para borsası FTX'in yeniden faaliyete geçebileceğine dair söylentilerin ortasında haftalık yüzde 250 artarken BTC fiyatı 37.000 dolarda sabit kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Oldukça değişken ve çoğunlukla olumlu bir ticaret haftasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet 37.000 dolar civarında sakinleşti.

Aynı şey Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB), TRON (TRX), Dogecoin (DOGE) ve Avalanche (AVAX) dâhil olmak üzere çok sayıda büyük altcoin için söylenemez.

Bitcoin 

İş haftası, düşük işlem hacimleri nedeniyle Bitcoin (BTC) fiyatının 35.000 doların altına düşmesi ile olumsuz bir notla başladı. Fakat Salı günü işler hızla toparlandı ve boğalar kripto para birimini neredeyse 36.000 dolara uçurdu.

Varlık ilk başta bu seviyeyi aşamayıp 35.200 dolara gerilediyse de Çarşamba akşamı ve Perşembe günü gidişatını tersine çevirdi. Perşembe günü büyük bir artış gören Bitcoin fiyatı, 18 ayın zirvesi olan 38.000 dolara ulaştı.

Fakat ayılar bu noktada hareketi durdurdu ve Bitcoin'i sert bir şekilde güneye doğru sürükledi. Birkaç dakika içinde Bitcoin kendisini 36.000 doların altına düşerken buldu.

Boğalar bir kez daha müdahale etmeyi başardılar ve kaybedilen zeminin bir kısmını geri kazanmaya başladılar. Yine de Bitcoin fiyatı 37.600 doların üzerine çıkamadı ve 12 saatlik durgunluğun ardından şu anda 37.000 dolar civarında bulunuyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 720 milyar doların üzerinde kalıyor ve altcoinler üzerindeki hâkimiyetinin yüzde 51,5'e yakın olduğu görülüyor.

Altcoinler

BlackRock, Amerika'da bir spot Ethereum ETF başvurusunda bulunmak üzere Delaware'de bir ticari marka tescil ettirdiğinden Ethereum (ETH), son birkaç gün içinde en iyi performans gösterenler arasında yer aldı. İkinci en büyük dijital varlık, saatler içinde 200 doların üzerinde artış gösterdi ve dün 2.100 doların üzerine çıkarak 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Fakat şimdi ETH fiyatı biraz kırmızı renkte ve 2.100 doların altında bulunuyor. BNB de benzer bir oranda düşüş yaşadı.

Öte yandan XRP, Chainlink (LINK), Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) küçük kazanımlar elde ediyor. Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polkadot (DOT), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) ise daha etkileyici yüzdelerle hızla arttı. Solana (SOL) ve Shiba Inu (SHIB) durumunda kazançlar çift haneli.

FTX Token (FTT) günün en iyi performans göstereni oldu. Söz konusu token günlük yüzde 45 ve haftalık yüzde 250 artış gösterdi. Bu, FTX'in yakında yeniden canlanabileceğini gösteren söylentilerin ortasında geliyor. SEC Başkanı bile FTX'in yeniden faaliyete geçebileceği koşulları ortaya koydu.

Kripto para piyasasının toplam değeri, son fiyat artışlarının ortasında 1,4 trilyon dolar seviyesini geri aldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 11 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar