Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Aralık 2023

Analiz

Avalanche (AVAX) fiyatı yüzde 14 artış gösterirken Bitcoin (BTC) fiyatı 42.000 dolar seviyesine geri döndü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatının mücadeleleri son 24 saat içinde devam etti. Varlık 40.000 doların biraz üzerine düştü ancak o zamandan bu yana kabaca 2.000 dolar kadar toparlanmayı başardı.

Çoğu altcoin benzer bir konumda ancak bazıları son birkaç gün içinde oldukça hızlı bir yükseliş yaşadı. Avalanche (AVAX) son dönemdeki momentumunu iki katına çıkardı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı Aralık ayının başında oldukça değişken ve olumlu bir hafta geçirdi ve bu da onu 38.000 doların altından 44.700 dolara kadar birçok ayın zirvesine taşıdı. Doruk noktası ise Cumartesi günü, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022'den bu yana ilk kez 45.000 dolara ulaşmaktan biraz uzakta olduğu zaman geldi.

Fakat ayılar sahneye çıktı ve daha fazla artışa izin vermedi. Bitcoin fiyatı hafta sonunun geri kalanında nispeten hareketsiz kaldı ancak Pazartesi günü oldukça hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başladı.

Bu, bir hafta içinde ilk kez 41.000 doların altında bir fiyat düşüşüyle ​​sonuçlandı. Kısa bir toparlanmanın ardından Bitcoin fiyatı bir kez daha güneye yöneldi ve 8 günün en düşük seviyesi olan 40.250 dolara geriledi.

Yine de varlık toparlanmayı başardı ve şu anda bir kez daha 42.000 dolara yakın duruyor. Piyasa değeri 820 milyar dolara geri döndü ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti büyük bir darbe aldı ve şu anda yüzde 52'nin altında.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu, dün Bitcoin (BTC) kadar hatta daha fazla düşüş yaşadı. Fakat bugün bazıları için tablo oldukça farklı.

BNB, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) yaklaşık yüzde 6 artışla sırasıyla 250 dolar, 0,59 dolar ve 7,1 dolar seviyelerine yükseldi. Avalanche (AVAX) yüzde 14'lük bir artışla kendi liginde yer alıyor. AVAX fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 80'den fazla artış gösterdi ve şu anda 40 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Büyük altcoinler arasında Solana (SOL) yeşil renkte yer alırken, Ethereum (ETH), XRP, Dogecoin (DOGE), TRON (TRX) ve Chainlink (LINK) küçük kayıplar kaydetti.

Kripto para piyasasının toplam değeri dünün en düşük seviyesinden yaklaşık 20 milyar dolar toparlandı ancak hala 1,6 trilyon doların altında.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar