Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Ekim 2023

Analiz

Hamas-İsrail çatışmaları şiddetlenirken Bitcoin (BTC) fiyatı iki haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto para piyasasının geri kalanındaki son trendleri takip ederek 27.000 doların altına düştü ve iki haftanın en düşük seviyesini gördü.

Altcoinlerin çoğu, art arda birkaç gün süren serbest düşüşün ardından sakinleşti, hatta bazıları küçük kazançlar bile kaydetti.

Bitcoin

Yaklaşık on gün önce ya da Hamas ile İsrail arasındaki kesin savaşın başlamasından önce Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç haftanın zirvesi olan 28.600 dolara yükseldi ancak ivmesini devam ettiremedi ve hemen değer kaybetmeye başladı.

Yaklaşık 1.000 dolarlık birkaç yükselişin ve düşüşün ardından kripto para birimi, son birkaç gün içinde 27.500 dolar civarına yerleşti. Bu, sessiz geçen bir hafta sonunun ortasında geldi. İş haftası, küçük dalgalanmalarla başladı ancak en kötüsü bugün erken saatlerde geldi.

Bitcoin fiyatı neredeyse 1.000 dolarlık bir düşüş yaşadı ve iki haftanın en düşük fiyatı olan 26.550 dolara geriledi. İlerleyen saatlerde biraz toparlanmayı başardı ancak hala 27.000 doların altında mücadele ediyor. Son fiyat gelişmeleri, Orta Doğu'nun iki tarafı arasındaki anlaşmazlığın yoğunlaştığı bir dönemde geldi.

Sonuç olarak Bitcoin'in piyasa değeri, bu ayın başında 550 milyar doları geçtikten sonra 525 milyar dolara düştü. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti de hafif bir darbe aldı ve şu anda yüzde 50'nin altında.

Altcoinler

Çoğu altcoin son birkaç günde sert düşüşler yaşadı ancak bugün biraz daha sakin görünüyorlar. Ethereum (ETH) gibi bazı altcoinlerin küçük kazançları bile var. Söz konusu kripto para birimi, serbest düşüşünü durdurdu ve 1.550 doların üzerinde kaldı.

TRON (TRX), Toncoin (TON), Bitcoin Cash (BCH) ve Chainlink (LINK) de hafif yeşil renkte. Cronos (CRO), yüzde 3,5'in biraz üzerinde kazanç elde ederek ilk 36 kripto para birimi arasında en fazla sıçrayan varlık oldu.

Buna karşılık XRP, BNB, Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) gibi varlıklar hafif kırmızı renkte.

Kripto para piyasasının toplam değeri, son birkaç gün içinde 40 milyar dolardan fazla kaybettikten sonra 1.050 trilyon dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar