Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin'in inişli çıkışlı durumunun ortasında neredeyse 200 milyon dolar tasfiye edildi. İşte piyasadan güncel veriler...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç istikrarsız hareket gerçekleştirdi ve bu da birkaç saat içinde tüm kayıplarını telafi etmeden önce iki ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu.

Çoğu altcoin benzer bir süreçten geçti ancak Ethereum (ETH), XRP, Dogecoin (DOGE), UNUS SED LEO (LEO) ve diğerleri de dâhil olmak üzere pek çoğu günlük ölçekte hala kırmızı renkte.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık bir hafta boyunca oldukça durgundu ve bu haftayı 26.000 doların hemen altında dar bir aralıkta işlem yaparak geçirdi. Tek istisna, geçen Cuma sabahı, birkaç günün en yüksek seviyesi olan 26.400 dolara yükseldiği zaman geldi. Ancak bu kısa sürdü ve ayılar onu bir kez daha güneye, önceki ticaret alanına doğru itti.

Hafta sonu beklendiği gibi olaysız geçti ancak FTX'te yaklaşan satışlara ilişkin spekülasyonlar nedeniyle manzara değişti. Böyle bir değişiklik, dün akşam Bitcoin fiyatının büyük bir düşüşle iki ayın en düşük seviyesi olan 25.000 doların biraz altına gerilemesiyle gerçekleşti.

Bununla birlikte kripto para birimi, oldukça hızlı bir şekilde toparlandı ve dakikalar önce bir kez daha 26.000 dolara yaklaştı. Şu an itibariyle varlık, bu seviyenin biraz altında kalıyor. Bitcoin'in piyasa değeri 500 milyar doları geri alırken, çoğu altcoin'in düşük performans göstermesi nedeniyle altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49'a yükseldi.

CoinGlass'a göre toplam tasfiye miktarı günlük ölçekte yaklaşık 200 milyon dolara fırladığından, artan volatilite aşırı kaldıraçlı yatırımcılara zarar verdi.

Altcoinler 

Altcoin'ler, Bitcoin'i düşüş yolunda takip etti ve dünkü fiyat düşüşünden kaynaklanan kayıpların çoğunu telafi etmiş olsalar da bazıları hala kırmızı renkte.

Bu durum Ethereum (ETH), BNB, XRP Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) için geçerli olup bunların hepsi yaklaşık yüzde 1-2 oranında düşüş yaşadı. UNUS SED LEO (LEO), bir gecede değerinin neredeyse yüzde 5'ini kaybederek daha da fazla düşüş yaşadı.

Optimism (OP) birkaç istisna arasında yer alıyor. OP fiyatı, son 24 saatte yaklaşık yüzde 7 oranında artış göstererek iyi durumda. Sonuç olarak 1,3 doların üzerinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri, çoğu kaybı geri almayı başardı ve CMC'de 1.030 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 12 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar