Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Ekim 2023

Analiz

Ethereum fiyatı 7 ayın en düşük seviyesine gerilerken Bitcoin fiyatı 27.000 doların altında mücadele ediyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Serbest düşüşünü durdurmuş olsa da Bitcoin (BTC) fiyatı mücadele etmeye devam ediyor ve 27.000 doların biraz altında yer alıyor.

Altcoinler de günlük ölçekte oldukça sakin ancak son dönemdeki genel fiyat düşüşleri bazılarına oldukça zarar verdi.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç gün öncesine kadar yüksek seviyelerde işlem görüyordu ancak 28.000 dolar seviyesini geçememesi, yaklaşan fiyat hareketleri için olumsuz bir katalizör haline geldi. İş haftası küçük fiyat düşüşleriyle başladı ve sonuçta Bitcoin fiyatının Ekim ayında ilk kez 27.000 doların altına düşmesine neden oldu.

Geçtiğimiz 24 saat o kadar da farklı değildi. Bitcoin fiyatı nispeten hareketsiz kaldı ancak yine de 27.000 doların altındaydı.

Bu da piyasa değerine biraz daha zarar verdi. Metrik birkaç milyar azaldı ve şu anda 520 milyar doların sadece biraz üzerinde yer alıyor. Fakat piyasa hâkimiyeti biraz arttı ve şu an itibariyle yüzde 50 seviyesinde.

Altcoinler

Ethereum (ETH) fiyatı da son birkaç gündür keyif almadı. ETH fiyatı bu ayın başlarında 1.800 dolara yakın işlem görüyordu ancak belki de İsrail-Hamas çatışmasının başladığı dönemde değer kaybetmeye başladı.

Kripto para birimi birkaç gün içinde 200 dolardan fazla düştü. Sonuç olarak ETH fiyatı bugün erken saatlerde 1.550 doların altına geriledi. Bu, 2023 yılının Mart ayından bu yana kaydedilen en düşük fiyat noktası oldu.

Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) de günlük ölçekte hafif kırmızı renkte. Toncoin (TON), günlük yüzde 2'nin biraz üzerinde kayıpla büyük altcoinler arasında en çok düşüş yaşayan kripto para birimi oldu.

Buna karşılık BNB, XRP ve Cardano (ADA) küçük kazanımlar elde etti. Kripto para piyasasının toplam değeri nispeten hareketsiz kalarak 1.050 trilyon doların biraz üzerinde kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar