Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 26.000 dolar seviyelerinde işlem görürken iki altcoin bugün fırladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı Pazartesi günkü fiyat düşüşünün ardından bazı canlanma işaretleri gösterdi ve hatta daha önce 26.500 doların üzerine iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Altcoin tarafında en çok düşüş yaşayan Stellar (XLM) olurken, Toncoin (TON), Compound (COMP) ve Rollbit Coin (RLB) çift haneli rakamlarla sıçradı.

Bitcoin

Geçen hafta 26.000 doları kararlı bir şekilde aşmak için yapılan başarısız girişimin ardından Bitcoin (BTC) fiyatı, momentumunun neredeyse tamamını kaybetmiş ve durgun hafta sonu da dâhil olmak üzere günlerce bu seviyenin altında işlem görmüştü.

Bu durum Pazartesi akşamı kripto para biriminin yaklaşık 1.000 dolar düşüp 25.000 doların altında iki ayın en düşük seviyesine inmesiyle değişti.

Yine de boğalar hamleyi durdurdu ve daha fazla düşüşe izin vermedi. Tam tersi, varlığı kuzeye doğru ittiler ve Bitcoin fiyatı ertesi gün 26.000 doların üzerine çıktı. Dahası Bitcoin fiyatı, dün akşam 26.500 doların biraz üzerinde iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ancak orada kalmayı başaramadı ve o zamandan bu yana yaklaşık 500 dolar kaybetti. Sonuç olarak varlık, şu anda 26.000 doların biraz altında işlem görüyor. Piyasa değeri 500 milyar doları korurken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49'a kadar çıktı. Metrik, son birkaç gün içinde neredeyse yüzde 1 oranında artış gösterdi.

Altcoinler

Çoğu altcoin de geçtiğimiz gün artan volatiliteyle karşı karşıya kaldı ancak 24 saat öncesine kıyasla nispeten sakin görünüyor. Bir yanda Ethereum (ETH), BNB, TRON (TRX), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) küçük kazançlar kaydederken diğer yanda XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Shiba Inu (SHIB) hafif kırmızıda.

Stellar (XLM) yüzde 8'den fazla değer kaybederek bugün en çok düşüş yaşayan altcoin oldu. Sonuç olarak XLM fiyatı, şu anda 0,12 dolarda mücadele ediyor.

Buna karşılık Toncoin (TON) ve Compound (COMP) sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 12 artışla neredeyse 2 ve 40 dolara yükseldi.

Rollbit Coin (RLB) de benzer yüzdelerle artış gösterdi ve 0,15 dolara yakın işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri, geçtiğimiz gün içinde birkaç milyar eklemeyi başardı ve CMC'de 1.040 trilyon dolara yaklaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar